Z orlí perspektivy: 5. přípravný zápas CEB - ZNO

NE 14. 8. 2005
Z n o j m o - Další prázdninový týden přinese Znojemským orlům dva přípravné zápasy. Nejprve v úterý 16. srpna odcestují do Českých Budějovic, kde se v tamní Budvar aréně střetnou od 17 hod. s místním celkem, ve čtvrtek pak doma přivítají reprezentační mužstvo Itálie. Úterní utkání bude pro Znojemské páté v pořadí, pro Jihočechy už šesté. Oba týmy spolu hrály naposledy téměř přesně před rokem, Orli v domácím přátelském duelu zvítězili 3:2.

HC České Budějovice

Budějovice se po roce dokázaly probojovat zpět do extraligy, o kterou předtím přišli v baráži s Jihlavou. Se stejným mužstvem se po vítězství v play-off 1. ligy utkali znovu a Dukle nižší soutěž v pěti zápasech vrátili. Dařilo se jim i díky posilám z NHL, především dvojici forvardů Dvořák – Prospal. Všichni se však před novou sezónou do zámoří vrátili, zůstal pouze brankář Turek, zpět přišel Nedorost, který během výluky působil v Liberci. Dále se s týmem připravují Kutlák a F. Novák, u nichž je ale možnost, že ještě do NHL odejdou. Klub opustilo mnoho dalších hráčů, za něž se vedení snažilo přivést adekvátní náhrady.

Změny v kádru:

Přišli:
Filip Novák (Florida, NHL), Marek Posmyk (Linz, AUT), Tomáš Harant, Zdeněk Kutlák (oba Karlovy Vary), René Vydarený (Bratislava, SVK)
Viktor Hübl, Jindřich Kotrla (oba Litvínov), Aleš Krátoška (Karlovy Vary), Ondřej Veselý (Zlín), Václav Nedorost (Liberec), Michal Hudec (Bratislava, SVK)

Odešli:
Josef Kučera (Jindřichův Hradec)
Radek Martínek (NY Islanders - návrat do NHL), Josef Melichar (Pittsburgh - návrat do NHL), Andrew Ference (Calgary - návrat do NHL), Petr Macháček (Kajaani, FIN), Vladimír Gýna (Litvínov), Angel Krstev (Liberec), Ladislav Kolda (Mladá Boleslav), Lukáš Vomela (Jindřichův Hradec), Petr Jančařík (?)
Radek Dvořák (Edmonton - návrat do NHL), Václav Prospal (Tampa Bay - návrat do NHL), Petr Havelka (Plzeň), Martin Štrba (Sparta Praha), Václav Pletka (Třinec), Petr Vampola (Liberec), Radoslav Kropáč (Vítkovice), Luboš Rob (Jindřichův Hradec), Mojmír Musil (Mladá Boleslav)

Zranění, nemoci: Turek – koleno, Harant – výron kotníku, Nedorost – koleno

Předpokládaná sestava: Chábera (Salák) – Vydarený, F. Novák, Kutlák, Gřegořek, Jindra, Kotaška, Posmyk, Mucha – Veselý, Brabenec, Hudec – Sailer, Hübl, Šimánek – Kotrla, Krátoška, Bělohlav - Hřebejk, M. Hanzal, Kuchejda.

Trenéři: Josef Jandač, Milan Kupka

Předchozí zápasy: SPA-CEB 6:0, SLA-CEB 5:3, CEB-SLA 2:1, CEB:JIH 6:2, CEB-MBL 1:1

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: Hřebejk – 5 zápasů, 1+3

Nejlepší střelec: Hübl – 5 zápasů, 2+1; Bělohlav – 4 zápasy, 2+0; Hudec – 5 zápasů, 2+0

Nejlepší nahrávač: Hřebejk – 5 zápasů, 1+3

Nejtrestanější hráč: ?

Statistiky brankářů: Turek – 1 zápas, 10.00, ???.?? %; Chábera – 5 zápasů, 2.60, ???.?? %; Salák – 1 zápas, 0.00, 100.00 %

HC Znojemští orli

Po dvou vítězstvích Orli dvakrát v přípravě podlehli Spartě, i když se pro ně obě utkání vyvíjela velmi slibně. V závěru jakoby už je však opouštěly síly a po zbytečných chybách inkasovali vyrovnávací a rozhodující góly. Do hry zatím nemohli kvůli zdravotním potížím zasáhnout všichni hráči nově se tvořícího kádru, přičemž Trvaj s Uramem už by se brzy mohli na soupisce objevit.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Jonas Lennartsson (?), Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Zlín - návrat z host.), Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?)

Zranění, nemoci: Trvaj – bolest v krku, Erat – po operaci kolena, Uram – po operaci kolena

Předpokládaná sestava: Hårstad-Evjen (Müller) – Varakas, Jareš, Chvátal, Němeček, Čakajík, Bičánek, Mojžíš, Heš, Šmach – Chlubna, Dopita, Ludvík – Mikulík, Pucher, Selingr – Ondřej, Haman, Plášek – Beroun, Tatarčík, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: ZNO-PCE 5:0, CHK-ZNO 0:1 po s.n., ZNO-SPA 2:3 po s.n., SPA-ZNO 4:1