Z orlí perspektivy: 50. kolo PCE – ZNO

PÁ 3. 3. 2006
Z n o j m o - Potřetí v této sezóně (a snad ne naposledy) se Znojemští orli představí na televizních obrazovkách. V sobotu od 17.00 hod. sehrají duel se stále ještě úřadujícím mistrovským celkem z Pardubic. Ostatní mužstva odehrála 50. kolo v pátek a výsledek zápasu Třince se Zlínem (8:3) přinesl Moelleru posunutí na devátou příčku, zatímco Znojmo se na své páté pozici udrželo díky tomu, že Sparta prohrála s Lasselsbergrem.

HC Moeller Pardubice

Východočechy odsunula na deváté místo už série neúspěchů před olympijskou přestávkou a došlo i na pokuty. Ty měly hráče motivovat k zlepšení výkonů v existenčních soubojích o play-off, avšak příliš nepomohly. I minulé utkání proti Plzni hrál tým pod obrovským tlakem a o vítězství 3:2 rozhodl až v závěru kanonýr Čaloun. Těžké rozlosování posledních tří zápasů základní části nedává Perníkářům spát. Po Znojmu, s nímž v této sezóně dvakrát vyhráli (2:1 a 3:1) a jednou mu podlehli (1:2), je čekají ještě Slavia a Zlín. V sobotu lze tedy očekávat vyhrocený duel, v němž oběma soupeřům půjde o tři body. Pardubice však tentokrát mají výhodu domácího prostředí.

Změny v kádru:

Přišli:
Petr Sýkora (Washington, NHL – návrat ze zámoří), Tomaž Razingar (Jesenice, SLO – návrat z host.)

Odešli:
Adam Svoboda (Timrå, SWE – host.)
Peter Klouda (Bratislava, SVK – host.)

Zranění, nemoci: Novotný, Tvrdík – dlouhodobě zranění, Mrázek – ?

Předpokládaná sestava: Lašák (M. Růžička) - Snopek, Kántor, Havíř, Čáslava, Mudroch, Linhart - P. Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Razingar, Blažek, Rolínek - Lubina, Koukal, Čaloun - Starý, Cetkovský, Korhoň

Trenéři: Vladimír Bezdíček, Petr Hemský

HC Znojemští orli

Znojemští se snaží stíhat čtvrté Vítkovice, protože by si rádi zajistili co nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací boje. Ty však ještě vůbec nemají jisté a napínavá situace zřejmě vydrží až do posledního kola. Proti Kladnu se hattrickem blýskl útočník Erat, kterému svědčí spolupráce s matadorem Dopitou. I když Orli neudrželi tempo a nasazení po celý zápas, na obhájce titulu, s nímž během pauzy „přátelsky“ prohráli 2:4, si věří. Do sestavy se z Třebíče vrátil mladý centr Tatarčík a z Olomouce, která už vypadla z play-off 1. ligy, si vedení vypůjčilo forvarda Smejkala. Ani jeden z nich však do hry nezasáhl. Absentujícího norského brankáře zatím zastoupí brankář Jihlavy Jaroslav Suchan a k týmu se připojil i obránce Chvátal, fit ještě není útočník Mikulík.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Angel Nikolov (Liberec / Sparta Praha – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Juraj Štefanka (Vítkovice – host.), Filip Smejkal (Olomouc – stř. starty), Jaroslav Suchan (Jihlava - hostování).

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN), Jiří Heš (Trenčín, SVK)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Ondřej Tatarčík (Třebíč – host.), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS), Lubomír Vaškovič (Jihlava – host.), Marek Uram (Vítkovice – host.)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Suchan) - Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov, Bičánek, Šmach - Plášek, Pucher, Štefanka - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Beroun - Smejkal, Tatarčík, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO PARDUBICE
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body