Z orlí perspektivy: 6. kolo LIT – ZNO

ST 21. 9. 2005
Z n o j m o - Po pěti zápasech zatím ztrácejí Znojemští orli na špičku tabulky pět bodů. Díky domácí výhře v prodloužení nad Libercem se posunuli z jedenáctého místa o stupínek výš. Už v pátek mohou na tento dobrý výkon navázat v Litvínově, kam zajíždějí k duelu se soupeřem, jenž je v uplynulém ročníku ve vzájemných zápasech hodně potrápil, Znojmu se ani jednou nepodařilo vyhrát. Chemopetrol je navíc v současné době sousedem Orlů v tabulce, se ziskem pěti bodů je nahradil na jedenácté příčce. Dramatický souboj začíná na zimním stadiónu Ivana Hlinky v 17.30 hod.

HC Chemopetrol Litvínov

Severočeši letos slaví šedesát let existence hokeje v Litvínově a určitě by chtěli dopadnout ještě lépe než v loňské sezóně, kdy pronikli do play-off až na poslední chvíli a hned ve čtvrtfinále byli vyřazeni Zlínem. Také jim notně oslabil kádr o několik hvězd z NHL, ale vedení se za ně pokusilo přivést adekvátní náhrady. Především v útočných řadách by měli být oporami Benda, německý reprezentant českého původu narozený v Belgii, a Šaffer se Zadinou a T. Martincem. Kapitánské „céčko“ nadále nosí střední útočník Reichel, který se v klubu věnuje i manažerské funkci.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: David Pojkar (Slavia - host.)
Vladimír Gýna (Č. Budějovice / Vsetín), Petr Punčochář (Jihlava), Václav Kočí (Liberec / Ústí nad Labem – host.), Petr Prokop (Vítkovice / Havířov – host.)
Jan Benda (Čerepovec, RUS), Adam Šaffer (Plzeň – host.), Marek Zadina (Mladá Boleslav – host.), Tomáš Martinec (Hradec Králové), Michal Jeslínek (Jihlava / Chomutov – návrat z host.), Jiří Charousek (Chomutov – host.)

Odešli:
Michal Mařík (Vítkovice)
Martin Škoula (Dallas – návrat do NHL), Jiří Šlégr (Boston – návrat do NHL), Vlastimil Kroupa (Třinec)
Martin Ručinský (New York Rangers – návrat do NHL), Jan Čaloun (Pardubice), Jindřich Kotrla, Viktor Hübl (oba Č. Budějovice), Lukáš Havel (Slavia), Vojtěch Kubinčák (Mladá Boleslav), Lukáš Říha (Kometa Brno)

Zranění, nemoci: Hranáč - rameno, Ťupa, Kočí, T. Martinec, Charousek - ?

Předpokládaná sestava: Jarina (Fiala) - Hranáč, Poživil, Prokop, Punčochář, Gýna, L. Řezníček, Skuhrovec - Prorok, Reichel, Jeslínek - Šaffer, Benda, Trávníček - Gombár, Branda, Zadina - Sklenička, Balázs, Jánský

Trenéři: Václav Sýkora, Petr Fiala

HC Znojemští orli

V týmu Znojma zatím září několik hvězd, mezi nimi podle očekávání brankář Trvaj a útočník Dopita. Po jeho boku se daří i mladému Ludvíkovi, zejména střelecky, což naznačil už v přípravě. Přesto by útočná síla, alespoň podle jmen, měla být ještě účinnější a obranné linie pevnější. V hokeji však nelze nic předem přesně naplánovat, každý zápas je jiný, stejně jako každé mužstvo. Taktika trenérů bývá většinou sázkou na předchozí zkušenosti a v konečné fázi je pouze na hráčích, jaký ke hře zaujmou postoj.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (Boston - návrat do NHL), Martin Ambruz (?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (Mladá Boleslav)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Bičánek, Němeček, Čakajík, Šmach, Heš, Jareš, Chvátal, Varakas - Ludvík, Dopita, Ondřej - Mikulík, Pucher, Uram – Plášek, Chlubna, Selingr – Beroun, Haman, Tatarčík

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO LITVÍNOV
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
10. 5 1 1 1 0 2 9:12 6 11. 5 1 0 1 1 2 15:16 5
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
ZNO-SLA 2:5 VIT-ZNO 5:2 ZNO-LIB 3:2p PCE-LIT 5:3 LIT-TRI 5:6p PLZ-LIT 3:3p
Podrobný přehled vzájemných zápasů