Z orlí perspektivy: 6. přípravný zápas ZNO - ITA

ST 17. 8. 2005
Z n o j m o - 18. srpen přinese pro znojemskou hokejovou veřejnost zajímavý souboj mezi domácími Orly a olympijským reprezentačním výběrem Itálie. Tato jihoevropská země se mezi světovou elitou objevila naposledy na Mistrovství světa 2002, na kterém ze skupiny A vypadla. „Squadra Azzurra“ se však dokázala po třech letech probojovat zpět a nebude chybět na příštím světovém šampionátu v Lotyšsku a jako pořadatelská země ani na Olympijských hrách v Turíně 2006. Z letní přípravy před první extraligovou sezónou 1999-2000 už má Znojmo mezinárodní zkušenost s mužstvem Velké Británie, které si z jihu Moravy odvezlo porážku 6:1. Čtvrteční utkání začíná v 17.30, vstupné bude opět 40 Kč a na permanentky zdarma.

Itálie

Národní tým Itálie přijel do České republiky na pozvání Českého svazu ledního hokeje, který přátelské zápasy i celé soustředění zprostředkoval. Italové už mají za sebou souboj s CSKA Moskva v Plzni a se švýcarským Klotenem, který sehráli v Benátkách nad Jizerou. Ukázali se být zdatnými soupeři, druhý zápas dokonce vyhráli, a někteří italští hráči předvedli i své „bojové umění“. Největšími hvězdami týmu jsou naturalizovaní Kanaďané, kteří okusili NHL – brankář Muzzatti a útočníci Tuzzolino a Cirone, dalšími jsou forvard Parco a obránci J. Peca nebo Trevisani. Z rodilých Italů jsou známá jména Strazzabosco, Helfer, Lorenzi, R. Ramoser, Chitarroni, Felicetti, De Toni, Busillo nebo Zisser.

Změny v kádru:

Přišli:

Odešli:

Zranění, nemoci: ?

Předpokládaná sestava: Jason Muzzatti (Guenther Hell, René Baur) – Florian Ramoser, Christian Borgatello, Armin Helfer, André Signoretti, Michele Strazzabosco, Carlo Lorenzi, Justin Peca, Carter Trevisani – Roland Ramoser, Mario Chitarroni, Manuel De Toni, Dino Felicetti, Stephan Zisser, Giuseppe Busillo, Giorgio De Bettin, Jason Cirone, Giulio Scandella, Luca Rigoni, Tony Tuzzolino, Nicola Fontanive, Luca Ansoldi, John Parco

Trenéři: Ron Ivany

Předchozí zápasy: ITA-CSKA 0:2, ITA-KLO 3:2

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: ?

Nejlepší střelec: Felicetti; De Bettin; Trevisani – všichni 2 zápasy, 1 gól

Nejlepší nahrávač: ?

Nejtrestanější hráč: Felicetti; Chitarroni; Ramoser – všichni 2 zápasy, 25 minut

Statistiky brankářů: Hell – 1 zápas, 2.00, 92.00 %; ?

HC Znojemští orli

Znojmo už tři zápasy po sobě nevyhrálo a dosavadní série přípravných utkání trochu připomíná začátek loňské extraligové sezóny. Není však důvod podléhat panice, jedná se pouze o přípravu, hráči se teprve sehrávají, zvykají si na zápasovou zátěž a trenéři zkoušejí různé herní situace. V úterý v Českých Budějovicích odchytal svůj první za Znojmo brankář Trvaj, ale z výsledku 0:4 se asi neradoval. V následujících přátelských duelech by měl dostávat příležitost především on, aby se stihl rozchytat pro blížící se soutěž. Už dvě utkání vynechal zkušený útočník a zřejmě budoucí kapitán týmu Jiří Dopita, nad jehož startem proti Itálii rovněž visí otazník.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Jonas Lennartsson (?), Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Vsetín), Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?)

Zranění, nemoci: Erat – po operaci kolena, Uram – po operaci kolena, Dopita – ?

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Němeček, Bičánek, Jareš, Chvátal, Mojžíš, Šmach, Varakas, Heš, Čakajík – Mikulík, Pucher, Selingr - Chlubna, Ludvík, Beroun - Plášek, Tatarčík, Vaškovič - Haman, Ondřej

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: ZNO-PCE 5:0, CHK-ZNO 0:1 po s.n., ZNO-SPA 2:3 po s.n., SPA-ZNO 4:1, CEB-ZNO 4:0

Postavení v tabulce: -