Z orlí perspektivy: 9. přípravný zápas ZLN - ZNO

PO 29. 8. 2005
Z n o j m o - Začátek nového školního roku je za dveřmi, stejně jako začátek nového ročníku extraligy. Už 9. září se naplno otevřou brány všech extraligových stadiónů a arén, aby přivítaly příznivce lačné kvalitní sportovní podívané. Znojemští orli odstartují sezónu doma zápasem s jediným jihomoravským rivalem v soutěži (po sestupu Dukly Jihlava), týmem HC Hamé Zlín. Napřed se však s tímto celkem střetnou v posledním přípravném duelu, který odehrají úterý 30. srpna od 17 hod. na stadiónu Luďka Čajky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Hamé Zlín

Medvědi v uplynulé sezóně vyhráli základní část extraligy o dva body před pražskou Spartou a měli namířeno za obhajobou mistrovského titulu. Ve čtvrtfinále přehráli Litvínov 4:2 na zápasy, v semifinále přešli na sedm pokusů přes Vítkovice, ve finále však zcela herně propadli a Pardubicím dovolili zvítězit čtyřikrát po sobě. Pro nový ročník ztratilo vedení klubu všechny hráče z NHL, kteří za Zlín hráli v době výluky, navíc odešly další velké opory, zejména nejlepší střelec extraligy Balaštík i jeho vrchní nahrávač Leška. Stejná zatím zůstává brankářská dvojice Murín – Altrichter, i když bývalý Znojemský orel koketuje s myšlenkou odejít do mužstva, kde by byl jedničkou. Největší posilou je R. Král, spolu s ním přišli z Třince ještě další tři hráči. Jedním z nich je i další ex-Orel, útočník Melenovský, ten ale dosud v letní přípravě nenastoupil. Do svého mateřského klubu se vrátil ze Znojma I. Rachůnek. Žluto-modří si zatím kromě běžných přátelských utkání zahráli i dva turnaje. Na zvolenském Memoriálu Pavla Zábojníka skončili pátí, trenčínský Rona Cup vyhráli.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Malinský, Tomáš Houdek (oba Třinec)
Richard Král, Marek Melenovský (oba Třinec), Ivan Rachůnek (Znojmo), Robin Kovář (Vsetín), Gabriel Špilár (Košice, SVK)

Odešli:
Roman Hamrlík (Calgary – návrat do NHL), Radim Tesařík (Třinec)
Petr Čajánek (St. Louis – návrat do NHL), Radek Bonk (Montreal – návrat do NHL), Martin Erat (Nashville – návrat do NHL), Jaroslav Balaštík (Columbus, NHL), Petr Leška (Södertälje, SWE), Ondřej Veselý (Č. Budějovice), Miroslav Kováčik (Nitra, SVK)

Zranění, nemoci: ?

Předpokládaná sestava: Murín (Altrichter) – M. Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Nosek, Malinský, Houdek, Galvas - Jenáček, R. Král, Mokrejš - Okál, M. Čech, I. Rachůnek - Kubiš, Kovář, Záhorovský - Barinka, Kristek, Špilár - Korčák, Bula, Mikšovský

Trenéři: Ernest Bokroš, Jaroslav Stuchlík

Předchozí zápasy: ZLN-CHK 2:2, ZVO-ZLN 1:0, MIN-ZLN 3:2, NIT-ZLN 2:6, KOS-ZLN 1:0 po s.n., ZVO-ZLN 4:6, TRN-ZLN 2:3, VSE-ZLN 5:1, ZLN-TRN 2:1, ZIL-ZLN 3:1, ZLN-ZIL 3:1

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: M. Čech; Okál – oba ? zápasů, 3+3; R. Král, I. Rachůnek – oba ? zápasů, 2+4

Nejlepší střelec: M. Čech; Okál - ? zápasů, 3+3, Barinka - ? zápasů, 3+0

Nejlepší nahrávač: R. Král, I. Rachůnek – oba ? zápasů, 2+4

Nejtrestanější hráč: ?

Statistiky brankářů: Murín – ? zápasů, ?.??, ??.?? %; Altrichter – ? zápasů, ?.??, ??.?? %

HC Znojemští orli

Orli mají několik posledních dní na to, aby se připravili na ligový zápasový kolotoč. Jejich výkony v přátelských zápasech nebyly nijak zvláště oslnivé, s blížícím se koncem letní přípravy není forma ideální, svou roli zřejmě hraje také přístup hráčů k samotným utkáním. Při souboji s Třincem se v kádru Znojma objevil útočník Jan Fadrný, který je na jihu Moravy zatím na zkoušku. Jeho posledním působištěm byla brněnská Kometa, pět startů v rámci první ligy si loni připsal i v Českých Budějovicích.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Jan Fadrný (Kometa Brno)
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR), Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Vsetín), Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?)

Zranění, nemoci: Erat – po operaci kolena, Dopita – nastřelený kotník, Plášek – natažený kyčelní sval

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Jareš, Heš, Němeček, Čakajík, Mojžíš, Varakas, Chvátal, Šmach - Mikulík, Pucher, Uram - Chlubna, Haman, Ondřej - Ludvík, Fadrný, Selingr - Beroun, Tatarčík, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: ZNO-PCE 5:0, CHK-ZNO 0:1 po s.n., ZNO-SPA 2:3 po s.n., SPA-ZNO 4:1, CEB-ZNO 4:0, ZNO-ITA 2:3 po s.n., ZNO-PLZ 2:3 po s.n., ZNO-TRI 5:4 po s.n.

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: Pucher – 8 zápasů, 2+3

Nejlepší střelec: Ludvík – 8 zápasů, 4+0

Nejlepší nahrávač: Pucher - 8 zápasů, 2+3; Mojžíš; Ondřej – oba 8 zápasů, 1+3