Za body do Dornbirnu. Rakušané v pátek překvapili Villach

Naši soupeři
SO 1. 2. 2020
Dva dny po bodovém zisku s Fehervárem se znojemští hokejisté utkají s Dornbirnem. Rakouský soupeř v pátek překvapil Villach, kde po samostatných nájezdech zvítězil 1:0. Orli jsou po prvním zápase nadstavby na posledním postupovém místě do play-off, Dornbirn ztrácí pouhé tři body.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Úvodní minuty nadstavby vyšly znojemským hráčům na jedničku. Po první třetině vedli nad Fehervárem 1:0, ve druhé si připravili další příležitosti ke skórování, k navýšení vedení ovšem nedošlo. Hosté tak během třetí části otočili na 2:1 a byli na koni, ze kterého je srazila vyrovnávací branka Roberta Flicka. Do základní hrací doby gól již nepadl, v prodloužení byl šťastnější Fehervár.

Dornbirn odehrál páteční zápas na ledě Villachu, kde musel čelit téměř čtyřiceti střelám, ani jeho čtyřiadvacet pokusů na domácího brankáře ke vstřelení branky nepomohlo. Jelikož se gól nedostavil ani v prodloužení, konaly se samostatné nájezdy. Během nich se o vítězný gól postaral centr Juhani Tamminen, který svému týmu zajistil dva překvapivé body.

Hned po úvodních zápasech nadstavby se tabulka pořádně vyrovnala. Na prvních dvou pozicích se ocitá Villach a Linz s devíti body, třetí jsou Orli s body pěti. Následuje Fehérvar (4 body), Dornbirn (2 body) a Innsbruck (1 bod). Jak to bude vypadat po neděli, kdy se začíná zápasem znojemským hokejistů od tří hodin?

Statistické okénko

• Anthony Luciani bodoval v každém letošní sezóny proti Dornbirnu. Připsal si jednu branku a šest asistencí.
  • Nejbližší soupeř Orlů vyhrál čtyři z posledních šesti domácích zápasů.
  • I když byl po základní části mezi oběma týmy rozdíl dvaatřiceti bodů ve prospěch Orlů, tak případná nedělní výhra Dornbirnu po šedesáti minutách dostane oba soupeře na stejný bodový zisk.

„Na nedělní zápas se musíme přeskupit. Půjdeme do toho s čistou hlavou, pozitivním přístupem. V pátek jsme nesehráli špatný zápas, budeme v tom pokračovat. Je však potřeba vstřelit více branek."