Začínáme! S králem Janem Lucemburským přijede našlapaný Linz

ČT 10. 9. 2015
Tradiční start hokejové EBEL ligy na Znojemské historické vinobraní nemine Orly ani letos. V pátek od 17:00 hostí soupeře z Linze. Přijďte si zpestřit svátek vína! Utkání odvysílá v přímém přenosu televizní kanál SPORT 5.
» Hvězda soupeře
Nejproduktivnější bek EBEL loňské sezóny Sébastien Piche bude góly za Linz střílet i letos.

Mistr ligy z roku 2011 patří každoročně k favoritům soutěže a jinak tomu nebude ani letos. S Rakušany se sice rozloučili útočníci Brian Lebler či Mike Ouellette, ovšem za ně trenéři našli adekvátní náhrady.

Největší posilou je jistě kanadský forvard Brett McLean, jenž má za sebou desítky startů v NHL. Z Villachu pak Linze přišli Mario Altmann a Marius Göhringer, z Grazu Kevin Moderer a Olivier Latendresse, dále pak Brett Palin či Dan DaSilva. Brankářské duo Michael Ouzas - Thomas Dechel zůstalo zachováno. V týmu zůstal i jeden z nejproduktivnějších beků soutěže sedmadvacetiletý Sébastien Piche.

Příprava se však černým křídlům příliš nevydařila. Na své konto si připsala jedinou výhru, a to v posledním utkání hokejové Ligy mistrů v odvetě proti Düsseldorfu (5:3). Jinak nestačila dvakrát na finské Turku (1:6 a 2:3p), na Mnichov (2:5) a Norimberk (3:4sn).

Naopak domácí Orli mohou být s přípravou maximálně spokojeni. Zvítězili v pěti ze šesti duelů s extraligovými celky a další skalpy si připsali i proti Ingolstadtu či Zugu.

"Doufáme, že nás to připravilo na sezónu tak kvalitně, abychom v tomto tempu pokračovali i nadále," hlásí před prvním kolem trenér Jiří Režnar. Ten již dříve avizoval, že do branky postaví Patrika Nechvátala.

"Je jedno, s kterým týmem soutěž začínáte. Kromě Lublaně je to všechno vyrovnané a nelze říkat, kdo se silný a kdo slabý," upozorňuje.

Zápas před televizními kamerami

Zápas Znojma s Linzem bude prvním z patnácti duelů, který v základní části odvysílá volně dostupná televizní stanice SPORT 5 (více zde). Utkání můžete také sledovat i prostřednictvím streamu Playo.tv, oficiálního mediálního partnera klubu.

Zimní stadion bude otevřen 45 minut před utkáním, tedy 16:15. Lístky na pokladnách si můžete zakoupit od 15:00 hodin. Využít můžete samozřejmě i nákup přes internet.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 12 8 3 2 94:77

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #44 Vladimir Babic, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Šťáva, Bořuta, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Špaček.
Ouzas (Dechel) – Dorion, Piche, Palin, Altmann, Mitterdofer, R. Lukas, Mayrhauser, Fechting – Ulmer, McLean, Kozek – Hisey, Latendresse, Dasilva – Hofer, Spannring, Oberkofler – P. Lukas, Göhringer, Gaffal.