Základní pokyn? Dostat brankáře pod tlak

Aktuální zprávy
NE 16. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Osm branek v síti soupeře, to byla na znojemském hokejovém stadionu v posledních letech věc nevídaná. Před nedělním duelem se záhřebským Medveščakem se poslední takový zápis datoval až do února 2003. Nyní je vše jinak, Orli dokonale využili absence dvou nejlepších brankářů soupeře a tomu třetímu připravili perný večer. „Na postu brankáře byla naše výhoda,“ souhlasil hlavní kouč Znojma Martin Stloukal.

Trenér Orlů připustil, že ve dnech předcházejících pátečnímu duelu měl vzhledem k síle soupeře velký respekt. Medveščak se v posledních kolech prezentoval dobrými výkony, v předcházejícím kole dokonce jako první tým v sezóně porazil lídra ligy z Klagenfurtu, přestože právě toto utkání bylo později vedením EBEL kontumováno. „I když tomu výsledek neodpovídá, byl to pro nás strašně těžký zápas. Po dnešku už chci věřit, že kluci pochopili náš systém, začali mu věřit, budou ho takhle hrát a už jej budeme jen vylepšovat o různé kreativní věci,“ prohlásil Stloukal.

⇒  Brankář Vasiljevič osmkrát kapituloval

Znojmo při jasném vítězství profitovalo z problémů soupeře na brankářském postu. Zraněný slovinský reprezentant Kristan, absentující náhradník Ouzas a chybějící mladík Tomljenovič, kvůli jehož neoprávněnému startu byl Medveščaku kontumován duel proti Klagenfurtu, vynesly druhý seniorský start v kariéře Andreji Vasiljevičovi. „Určitě nepatří mezi nějakou špičku nebo mezi brankáře, kteří by momentálně byli schopni na této úrovni pořádně chytat,“ řekl Stloukal. „V tom jsme měli výhodu. Byl to také jeden z našich základních pokynů, dostat brankáře od prvního střídání pod tlak.“

Tři výhry za sebou znojemský tým bodově vynesly na úroveň dalších klubů, mimo jiné také Salzburgu či Vídně. V nedělním kole mají Orli volno, další test na ně čeká příští týden v Linci. A bude to zkouška z nejtěžších, rakouský celek má na kontě sedm vítězství v řadě. „Až do pondělí teď máme tři dny volno,“ nastínil další program Stloukal. „Myslím si, že to je dobrá věc, protože pak budeme mít zápasy naskládané za sebou a hrát skoro obden, takže teď si odpočneme a v úterý se na to všechno znovu vrhneme.“