Zaostřeno na loňskou sezónu 2/2: Boj o play-off až do konce a drama s Klagenfurtem

Statistická smršť
PO 3. 4. 2017
Druhá část miniseriálu, který se zaměřuje na loňskou sezónu, připomene boje v nadstavbové části a následné čtvrtfinále proti Klagenfurtu.

» Zaostřeno na loňskou sezónu 1/2: Liga mistrů, pomalý rozjezd a trenérská výměna

Tuhý boj o poslední dvě vstupenky do vyřazovacích bojů odstartoval v pátek 20. ledna a Orli hostili Dornbirn. Po první třetině sice Znojmo prohrávalo, ale pět branek ve třetí dvacetiminutovce znamenalo pohodou výhru 6:2. Podobně úspěšní byl tým Romana Šimíčka i o dva dny později v Lublani. První prohru okusil až ve třetím kole v Grazu.

Bilance v nadstavbě

• 8. místo (23 bodů)
  • 7 výher, 3 prohry
  • skóre 36:24

Orli balancovali na druhém místě v tabulce slabší skupiny a postup do vyřazovacích bojů tak byl na dosah. Na začátku února sice padli ve Fehérváru, avšak hned v následujícím zápase prohru svému maďarskému soupeři vrátili. Poté přišla vysoká výhra 6:3 ve Villachu a domácí skalp Grazu. To vyšvihlo Jihomoravany na první místo tabulky a dvě kola před koncem jim chyběl k postupu jediný bod.

Zápas v Dornbirnu tajenku ještě nerozluštil, a tak měl o všem rozhodnout až poslední zápas. Znojmo hostilo Lublaň a s chutí si zastřílelo. Po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 7:0 a domácí tak mohli začít slavit. Play-off si zahrají v EBEL pošesté v řadě.

Čekání na soupeře: favorité se Orlům vyhnuli obloukem

Série s Klagenfurtem nabídla vyrovnané zápasy

Volba soupeřů následovala ihned po skončení posledních zápasů. Vídeň, vítěz základní části, sáhla po Innsbrucku, Salzburg zvolil Graz a až třetí Klagenfurt si vybral za svého soupeře pro čtvrtfinále právě Orly. Čtvrtou dvojici vytvořil Linz s Bolzanem.

Série mezi Znojmem a Klegenfurtem se tak opakovala po dvou letech. První utkání bylo na programu 26. února. Orli sahali po výhře, avšak pár sekund před závěrečnou sirénou srovnal KAC na 3:3 a utkání tak dospělo do prodloužení. To trvalo osmnáct minut a Jamie Lundmark následně pečetil výhru svých barev.

O odplatu se družina Romana Šimíčka pokusila o dva dny později. Utkání bylo opět vyrovnané, Orli v něm znovu vedli, ale ani tentokrát jej nedokázali dotáhnout do vítězného konce a zpět do Klagenfurtu tak odjížděli za stavu 0:2. Třetí duel se Znojmu nepovedl, v Korutanech nedali jediný gól, naopak jejich soupeř hned tři.

5. března tedy mohl Klagenfurt rozhodnout o svém postupu. Domácí Orli se rvali do posledních minut. V utkání opět vedli, ale hosté dokázali srovnat na 2:2 a znovu si tak o slovo řeklo prodloužení. To trvalo dlouhých dvacet tři minut, pak rozhodl po brejku Thomas Koch. Znojemský tábor ovládl smutek, soupeř naopak slavil. Do semifinále sice proplul v nejkratším možném čase, avšak neměl to jednoduché. Vždyť dva zápasy ze čtyř rozhodovalo prodloužení, další skončil výsledkem o gól.

Po loňském úspěchu tak pro Orly skončila cesta mezinárodní EBEL ve čtvrtfinále.