Zaostřeno na sezónu 2/2: Vytoužený postup do play-off a předčasný konec soutěže

Statistická smršť
PO 23. 3. 2020
Znojemští Orli zažili od konce ledna hektické časy. Nadstavba pro ně začala čtyřmi neúspěšnými zápasy, zásluhou skvělého finiše nakonec nejlepší osmičku vybojovali. Ve čtvrtfinále se utkali s Bolzanem, kvůli novému typu koronaviru však zvládli odehrát jen tři zápasy. Ještě před polovinou března se rozhodlo o předčasném konci letošního ročníku, který tak nepoznal vítěze.

Znojemští hokejisté po odehrání čtyřiceti zápasů skončili na osmé příčce, do nadstavby si tak odnesli čtyři body. Šestý Villach měl k dobru osm bodů, Linz šest. Fehérvár si mohl vypomoci dvěma body, Innsbruck jedním. Naopak Dornbirn musel začít s nulou. Po čtyřech zápasech ale bylo vše jinak.

Nepříjemná série na úvod nadstavby

Jak na konci ledna s Fehérvárem, tak první únorovou neděli s Dornibrnem získali Orli po bodu, když shodně prohráli v prodloužení. Následně poprvé v sezóně nedokázali bodovat s Linzem, na což navázala domácí porážka s Villachem. Svěřenci Miroslava Fryčera těsně před polovinou nadstavby měli na kontě pouze šest bodů a vidina play-off se jim vzdalovala.

Ve druhé polovině února však ustáli dvojzápas proti Innsbrucku, což jim dodalo novou krev do žil. Ve Villachu sice po ztrátě vedení uhráli pouze jeden bod, vzápětí ale v divoké přestřelce přehráli Linz 6:4, závěrečné znojemské góly se přitom dostavily v rozmezí 57. a 60. minuty. Ačkoliv bodová série byla přerušena na ledě Feherváru, tak po domácí výhře nad Dornbirnem 5:3 se znojemští hokejisté radovali z postupu do play-off.

Past jménem Bolzano a březnové ukončení sezóny

Orli po konci nadstavby čekali, kdo si je nakonec vybere pro souboj ve čtvrtfinále. Jelikož na prvním místě základní části skončilo Bolzano, které ve čtyřech vzájemných zápasech sezóny neztratilo s českým výběrem jediný bod, tak bez většího překvapení si vybralo právě Znojmo.

Úvodní zápas play-off se odehrál na ledě Bolzana, kde Orli s italským celkem předvedli velmi vyrovnanou partii, nakonec však prohráli 1:3. Série se posléze přesunula do Nevoga arény, znojemským hráčům se ovšem nepodařilo vsítit jedinou branku, naopak sami inkasovali čtyři góly. Za stavu 0:2 se již kvůli šířícímu se koronaviru sehrál třetí zápas na území České republiky, ani druhá výhoda domácího prostředí ovšem Orlům nestačila, po drtivém finiši nakonec padli 3:4. Jednalo se však nejen o jejich poslední zápas sezóny, ale také celého ročníku.

Po zasedání EBEL bylo v úterý 10. března s okamžitou platností ukončeno letošní play-off. Nový typ koronaviru, který v Evropě nejvíce postihl právě Itálii, totiž z bezpečnostního hlediska zamezil v pokračování vrcholných zápasů o mistra EBEL. Předčasný konec tak zároveň určil zbylého účastníka nadcházejícího ročníku Ligy mistrů, kterým se stala Vídeň. Ta doplnila již dříve kvalifikovaný Salzburg (vítěz základní části) a Bolzano (vítěz nadstavbové části).