Zápas tabulkových soupeřů. Do Znojma zavítá Fehérvár

SO 23. 11. 2019
Po derby s Vídní přichází další důležitý zápas. Na znojemském ledě se v neděli od 17:30 představí tým Fehérváru, který se v současné době nachází dva body za Orly. Úvodní vzájemný duel sezóny lépe vyzněl pro Jihomoravany, z Maďarska si odvezli výhru 6:2.

Páteční večer na ledě Vídně začal ukázkově, úvod sedmé minuty nabídl znojemskému týmu vedení 2:0. Na začátku druhé části vedli Orli 3:1, k bodům to nakonec nevedlo. Divoký zápas tak nechal tým Miroslava Fryčera na osmé pozici, na pátou příčku ztrácí osm bodů. Hned za jihomoravským celkem se nachází Fehérvár, který si v devatenácti zápasech dokráčel pro dvaadvacet bodů.

Na této pozici se maďarský tým nachází vinou nevydařeného období mezi koncem září a polovinou října, během něhož v šesti zápasech nezískal jediný bod. Následně to vypadalo, že se rozjel, po výhrách nad Salzburgem a Vídní porazil také Graz a Klagenfurt. Neztratil tedy body nad třemi týmy z TOP 4. Přišlo ale vystřízlivění, z uplynulých pěti zápasů se Fehérvár radoval jen minulou neděli, v prodloužení porazil Dornbirn. Nevyšel mu tak ani páteční duel proti Salzburgu, se kterým prohrál 3:5.

Mezi čtrnáctidenní krizi se rovněž zařadila porážka od Orlů. Znojemští hráči na ledě svého následujícího soupeře vyhráli 6:2. Na výhře se pětadvaceti zákroky podílel Dominik Groh, čtyři body si zapsal David Bartoš.

Bude také druhý zápas v režii Znojma?

„S Vídní jsme ukázali, že jsme schopni hrát s jakýmkoliv týmem, což je pozitivní. Potřebujeme ale začít sbírat body.“

Aleš Sova (obránce, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Fehérvár se v celé soutěži dočkal nejméně přesilových her. Za devatenáct zápasů jich vytěžil 47, předposlední tým v dané statistice Dornbirn hrál početní převahu 55x.
  • Oba soupeři se můžou pyšnit kvalitní bilancí v oslabeních. Na společném třetím místě se umísťují zásluhou 83,6% úspěšností.
  • Fehérvár letos táhne Andrew Yogan. Sedmadvacetiletý útočník posbíral dvacet bodů za deset branek a deset asistencí.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Sternat, Zrnic
Čároví rozhodčí:Bedynek, Rezek

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Novák – Bowles, McRae, Berisha – Gago, Češík, Oščádal.
Hydro Fehérvár AV19:Ouzas – Campbell, Harty, Caruso, Tikkanen, Szabo B., Stipsicz – Yogan, Girard, Erdely – Sarpatki, Sarauer, Kuralt – Szita, Reisz, Lehtonen – Busenius, Koger, Mihaly.