Zápasová smršť začíná: Orli jedou na těžký trip

PO 31. 1. 2022
Těžko představitelná porce pěti zápasů v sedmi dnech začíná. Znojmo absolvuje náročný týden, jehož začátek obstará venkovní trip do Salzburgu a Villachu. Na ledě lídra tabulky se Orli představí v úterý od 19:15, ve stejný čas o den později budou hrát ve Villachu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Salzburg je ve skvělé formě. Vede tabulku a je jediným týmem, jehož průměr bodů na zápas se přehoupl přes hranici dvou. Navíc má na kontě skvělou sérii zápasů, kdy od 5. listopadu ve 22 utkáních odcházel bez bodu pouze jednou (!), a to 21. ledna v Innsbrucku. Ve všech ostatních zápasech bodoval. Tým táhne první útok s ex-znojemským a ex-brněnským útočníkem Peterem Schneiderem (26 + 17) a produktivním obráncem se zkušenostmi z NHL T.J. Brennanem (15 + 23). Mezi třemi tyčemi vládne zkušený J.P. Lamoureux.

Villach oproti tomu prožívá sezónu jako na houpačce. Na začátku se mu nedařilo, odvolal trenéra a pod vedením zkušeného Roba Dauma nastalo výsledkové obrození. Jenže forma je vrtkavá a týmu z Korutan se nedaří dát dohromady více úspěšných zápasů za sebou. Po dvou porážkách nyní Villach v posledním kole uspěl v divokém zápase 7:5 na ledě Linze. Tým se spoléhá na produktivní útočníky Johna Hughese nebo Antona Karlssona, kterému se proti Znojmu obzvláště daří.

Orli se po dvou vítězstvích v řadě vyhoupli ve vyrovnané tabulce na osmé místo, ovšem každé kolo může vzhledem k těsným bodovým průměrům pořadím velmi zamíchat. Na trip pocestují všichni zdraví hráči a cílem bude nadále vylepšit nepříliš dobrou bilanci na hřištích soupeřů, kde je český celek druhý nejhorší v lize. Ale... tři z posledních pěti venkovních zápasů vyhrál.

Zajímavosti

• V Salzburgu se potkají dva týmy s nejlepší ofenzivou v lize: domácí dávají v průměru 3,28 gólu na zápas, Znojmo dokonce 3,58
  • Salzburg odehraje zápas ve speciálních charitativních dresech, které následně půjdou do aukce s výtěžkem věnovaným charitě Wings for Life
  • Villach je jedním ze dvou týmů (tím druhým je Innsbruck), proti kterému dosud Orli v aktuální sezóně nezískali ani bod, oba dosavadní zápasy prohráli

Rozhodčí zápasu Salzburg – Znojmo

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Christoph Sternat
Čároví rozhodčí:David Nothegger, Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

EC Red Bull Salzburg:Lamoureux – Heinrich, Brennan, Stapelfeldt, Lo Verde, Kanzig, Zündel, Predan – Raffl, Nissner, Schneider – Wukowits, Baltram, M. Huber – P. Huber, Järvinen, Loney – Harnisch, Leonhardt, Borzecki – Hochkofler.
TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Hrabal, Bartko, Stránský, Younan, Haman – T. Svoboda, Zubov, Neumann – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Matuš, Eriksson Immo – Brittain, Kvasnica.

Rozhodčí zápasu Villach – Znojmo

Hlavní rozhodčí:Gregor Rezek, Milan Zrnić
Čároví rozhodčí:Elias Seewald, Tadej Snoj

Sestavy z posledních zápasů

EC GRAND IMMO VSV:Schmidt – Fraser, Joslin, Lindner, Flemming, Zauner, Brunner, Bacher – Karlsson, Collins, Hughes – Oleksuk, Schofield, Kosmachuk – Rebernig, Rauchenwald, Richter – Pilloni, Maxa, Moderer.