Zatím se daří, hlásí Ondřej Kacetl

Rozhovory
ST 26. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Pro letošní sezonu byl vybrán jako jednička a s více než pětadevadesáti procentní úspěšností je třetím nejlepším brankářem ligy. Ondřej Kacetl však drží svá nejlepší esa teprve v rukávu. Ještě před několika zápasy totiž byl vůbec nejlepším brankářem v EBEL. V zápasech zatím podával až neuvěřitelné výkony. Naposledy před domácími zraky s Innsbruckem. „Doufám, že se bude dařit celému týmu, ne jen jednotlivcům,“ nechal se slyšet.

Do nedělního zápasu s Innsbruckem nevlétli Orli moc dobře, nakonec se s rivalem z opačného konce tabulky popasovali na výbornou. Ondřej Kacetl pochytal čtyřicet čtyři střel soupeře. „Myslím, že do utkání jsme vstoupili velice špatně. Soupeř nás často přečísloval a nám taková hra nesedla. Byl to pro nás takový velice nepříjemný zápas,“ uvedl mladý brankář.

⇒  Ondřej Kacetl má třetí nejlepší úspěšnost zákroků v lize.

Duel byl poznamenán mnoha nevyužitými šancemi. Počet střel (43:44) mluví za vše. „Innsbruck tlačil všechno na bránu. Jakýkoli puk, který vybojovali, vypíchli nebo získali v rohu, skončil u mě. Bylo to jako na střelnici. Nevěřil jsem, odkud všude dokázali vystřelit. Naštěstí se nám povedla třetí třetina a my zápas otočili,“ líčil znojemský maskovaný muž.

Tlak, který si Innsbruck vytvořil, místy zarážel leckterého fanouška. „Když na středu hřiště nebo na modré získali puk, okamžitě z toho byla akce, v tomto ohledu hráli skvěle," věděl Kacetl. Po otočení skóre ve třetí třetině nakonec Orli vyhráli a brali dva body za vítězství. „Doufám, že těch vítězství bude víc. Je pěkné, že se mi daří, ale chtěl bych, aby se dařilo celému týmu jak herně, tak výsledkově. Důležité je zdraví a herní pohoda,“ uzavřela znojemská devadesátka.