Zlatý úspěch mladého Orla v Kanadě

Aktuální zprávy
SO 26. 2. 2011
<em>Znojmo, Quebec</em> - Dvanáctiletý znojemský hokejista Michal Pelán dosáhl s výběrem českých hokejistů velkého úspěchu na tradičním obřím mládežnickém turnaji Pee-Wee v kanadském Quebecu. Ve dnech 10. - 22. února zde se spoluhráči jako jediný český celek pod hlavičkou Chomutova změřili síly s patnácti zámořskými kluby a celé klání vyhráli!

Výběr mladých hokejistů pod vedením trenéra Josefa Rindoše reprezentoval v kategorii BB slavného a prestižního turnaje český hokej a vedl si víc než dobře. Před samotným zahájením klání Pee-Wee změřil v rámci přátelských utkání síly se čtyřmi soupeři. Všechny porazil, a to včetně vítězství 5:3 nad slavným klubem Detroit Red Wings.

⇒  Michal Pelán

Vstup do turnaje se sice českým žákům nevydařil, později se ale ukázalo, že šlo o jedinou porážku na turnaji. Ve finále čekal na Čechy tým Sénateurs Trois-Riv.O., který v předchozím průběhu všechny soupeře porazil minimálně o pět branek. K neskutečné radosti rodičů, sledujících vývoj zápasu v noci na internetu, ale Češi zvítězili 4:1 a svou kategorii vyhráli.

Hokejoví zástupci z Česka na tento v Kanadě vyhlášený a odborníky sledovaný turnaj jezdí už šestnáct let. Třikrát se dostali do finále, ale zvítězit se podařilo právě až letos. Kromě poháru a zlaté medaile si Michal Pelán připsal 3 branky, 1 asistenci a celkově 10. místo v kanadském bodování turnaje. V jednom z odehraných zápasů byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. V semifinále i finále se mu vždy podařilo vstřelit první branku zápasu, a tím nastartovat tým k famóznímu výsledku.

Touto cestou by chtěli rodiče Michala poděkovat za přístup, podporu a rozvoj Michalova hokeje, kterému se věnuje od svých tří let, hlavně ZŠ Slovenské, ZŠ Mládeže a všem dosavadním Michalovým trenérům ve znojemském klubu.

Výsledky českého týmu na turnaji Pee-Wee 2011

Česko – Éclaireurs Chaudière-E. 3:4