Zlín, poslední soupeř před startem Ligy mistrů

ST 10. 8. 2016
Kolotoč přípravných utkání na novou sezónu běží kvapem dál. Na Orly nyní čekají dva duely s extraligovým Zlínem. Ten první je na programu ve čtvrtek od 18:00 hodin v Nevoga aréně.

Během sedmi dnů odehrají znojemští hokejisté již třetí přátelské utkání proti extraligovému soupeři. Minulý pátek podlehli před zraky svých fanoušků Vítkovicím vysoko 1:7. V úterý si pak spravili chuť v Litvínově, kde vystřelil výhru dvěma brankami Radek Číp. Po jedné trefě přidali ale i Libor Šulák a Kevin Bruijsten.

Gólman Orlů Marek Schwarz kapituloval pouze jednou. "Znojmo bylo rychlejší a všude o krok dříve. Jsme ve větší únavě než soupeř," nechal se po utkání slyšet litvínovský trenér Radim Rulík.

HC PSG Zlín

Antonín Bořuta vyměnil znojemský dres po pěti sezónách za zlínský

Nyní se Orli vracejí na domácí půdu, kde budou ve čtvrtek hostit Zlín. Ten se v loňské sezóně Tipsport extraligy umístil po základní části na sedmém místě. V předkole play-off proklouzli svěřenci kouče Rostislava Vlacha přes Třinec, avšak ve čtvrtfinále jim vystavila stopku pražská Sparta.

Největších úspěchů dosáhli berani v sezónách 2003/2004 a 2013/2014, kdy se stali mistry republiky. V české extralize působí již od dob jejího vzniku. Letos to bude jejich čtyřiadvacátá sezóna.

Na soupisce nalezneme několik zvučných jmen. Brankářské duo tvoří Libor Kašík – Tomáš Štůrala. V obraně pak například Miroslava Blaťáka či čtyřicetiletého Jiřího Marušáka. Do klubu zamířila přes léto i dvojice bývalých Orlů. Defenzívu posílil Antonín Bořuta, útok pak Martin Podešva. Útočné řady dále tvoří Lotyš Roberts Bukarts, Petr Holík, Roman Vlach, Zdeněk Okál junior a další.

Pro tým trenéra Rostislava Vlacha to bude ve čtvrtek taktéž třetí letošní utkání. Na úvod nestačil na Slovan Bratislava (2:3), v úterý pak vyhrál na ledě Olomouce 2:1.

Poslední dvě vzájemná střetnutí Orlů se Zlínem se datují před rokem. Úspěšnější byli vždy hosté. Na Stadionu Luďka Čajky zvítězili Jihomoravané 6:5, doma padli poměrem 4:6.

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (50. Nechvátal) – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Lattner, Biro, Kadeřávek – Kalus, Bartoš, Hughesman – Csamangó, Györi, Vodný – Číp, Wronka, Bruijsten – Beroun, Šeda, Novák
Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Holomek, Bořuta – Bukarts, Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, Veselý – Ondráček, Podešva, Kubiš – Šťastný, Hrazdira, Okál