Žlutá vlna se valí do Znojma. Orli přivítají Vídeň!

SO 13. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Soupeř, který z jedenácti utkání devětkrát zvítězil, a očekáváná podpora více jak čtyř stovek hostujících fanoušků. Orli Znojmo hostí v neděli tým UPC Vienna Capitals, ambiciozní vídeňský klub, který po zpackané loňské sezóně znovu patří k favoritům na titul. Znojemští hokejisté budou bojovat o zlomení nepříznivé bilance vzájemných duelů, a to i navzdory početné marodce v kádru. Atraktivní duel začíná v neděli v 17:30, buďte u toho! Před úvodním buly také proběhne slavnostní rozloučení s aktivní kariérou Radka Hamana, dlouholeté opory a kapitána Orlů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Loňskou nepovedenou sezónu u Capitals odskákala velká část realizačního týmu, švédský trenér Tommy Samuelsson ale dostal důvěru i nadále. Společně s novým sportovním úsekem pak zalovil v kádrech dalších celků EBEL, přivedl zbrusu novou brankářskou dvojici, výrazné posily do obrany i důraz v útoku, který reprezentuje mimo jiné jediný český hráč v Erste Bank lize působící mimo Znojmo, centr Zdeněk Blatný.

⇒  Kouč Vídně Tommy Samuelsson letos slaví vítězství za vítězstvím

Velká ofenzivní síla dřímá v kanadském útočném páru Benoit Gratton (4 + 11) – Francois Fortier (6 + 8), které navíc z obranných řad doplňují produktivní obránci Andre Lakos (5 + 7) a Jamie Fraser (3 + 7). Útočná formace nabitá hvězdami se zkušenostmi z NHL, reprezentačních týmů a evropských lig patří k tomu nejlepšímu, co může EBEL nabídnout. Capitals navíc ulovili také posilu z NHL - obránce Edmontonu Oilers Corey Potter ještě přidává lesk už tak nabitým zadním řadám. Solidně si vedou také oba brankáři – Rakušan Fabian Weinhandl (94,4%) i Kanaďan Matt Zaba (91,8%) zatím dostávají šanci rovným dílem. „Vídeň má dobré brankáře a tři vynikající formace. I čtvrtá má svou kvalitu,“ ví znojemský trenér Martin Stloukal.

Papírové předpoklady zatím rakouský tým potvrzuje i na ledě. V jedenácti kolech devětkrát vyhrál, v tabulce je druhý. Naposledy v pátek doma nedal šanci Salzburgu, který porazil 5:2. Capitals navíc může hřát velmi pozitivní bilance proti Orlům. Všechny tři dosavadní duely ve Znojmě zvládli vítězně, i když dva z nich až v prodloužení nebo po samostatných nájezdech.

Z kabiny Orlů

Znojemský tým trápí velká marodka. K pátečnímu utkání v Záhřebu (1:2) nastoupili Orli jen se třemi útočnými formacemi doplněnými juniory. Do Chorvatska vůbec necestovali Bryan Bickell, Adam Havlík, Peter Pucher, Juraj Rožník, Aleš Sova ani Petr Beránek. Alespoň někteří z nich by mohli být připraveni k nedělnímu startu, o všem se ale rozhodne až ráno v den utkání.

⇒  Ondřej Kacetl patří úspěšností zákroků k nejlepším brankářům EBEL

Orli mají v poslední době problémy nejen s přesilovými hrami, které je trápí dlouhodobě, ale také v oslabení, kde inkasovali vůbec nejvíc branek ze všech týmů. Přesilovka Capitals navíc patří k nejnebezpečnějším. „Když se dostaneme do tempa, věřím, že uspějeme,“ věří Martin Stloukal. Jeho svěřenci jsou momentálně na pátém místě tabulky.

Velkou oporou v brankovišti byl v Záhřebu Ondřej Kacetl, který se úspěšností zákroků blíží 94 procentům. Nejproduktivnějšími hráči zůstávají Richard Jarůšek (6 + 4) a Kim Strömberg (2 + 8). Jarůšek je s +6 body také nejlepším znojemským hráčem v hodnocení účasti na ledě.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Peter Gebei (HUN), Gerhard Sporer (AUT)
Čároví: Oskar Johnston, Florian Widmann (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Štach, Bořuta, Škadra - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Uram, Šeda, Beroun - Komínek, Bartoš, Lattner - Telesz, Müller.

UPC Vienna Capitals: Weinhandl - Fraser, A. Lakos, Veideman, Potter, Klimbacher, P. Lakos, Peter, Draschkowitz - Fortier, Gratton, Rotter - Schiechl, Olsson, Ferland - Fischer, Soares, Romano - Blatný, Pinter, Schlacher.

Další zápasy 12. kola

Dornbirner EC - KHL Medveščak Zagreb
EC Red Bull Salzburg - HDD Telemach Olimpija Ljubljana
EC-KAC - EC Villacher SV