Znojemská aréna pohostí býky ze Salzburgu

PO 22. 10. 2018
Po dvou venkovních zápasech, v nichž znojemští hokejisté vytěžili velmi potřebné čtyři body, se opět rozezvučí mantinely na jihu Moravy. Do Nevoga arény zavítají hráči ze Salzburgu, utkání startuje v úterý v 18:30.
» Hvězda soupeře
John Hughes obléká dres Red Bullu již pátou sezonu

Po čtyřech prohrách v úvodu sezony se dal Salzburg rychle dohromady a stoupá ligovou tabulkou, momentálně se vyšvihl již na čtvrtou příčku. K ní býkům pomohla také nedělní výhra v maďarském Fehérváru. Tou si tak trochu spravili chuť po předchozí porážce od zatím suverénní Vídně.

Produktivitu rakouského celku již tradičně vede kanadská dvojice John Hughes a Ryan Duncan, oba patří k dlouholetým oporám klubu. V bráně dostává prozatím více prostoru nováček Steven Michalek, jenž do Salzburgu přesídlil v létě z nižších zámořských soutěží. Zajímavou osobností je také slovenský bek Martin Štajnoch, toho si můžeme vybavit z jeho předchozího angažmá ve Slovanu Bratislava nebo v Pardubicích.

Znojmo sice nadále uzavírá ligovou tabulku, ale po víkendových duelech si do ní připsalo další čtyři body. Výhra v Dornbirnu a alespoň bod z dramatické bitvy v Innsbrucku, kde Orli dokázali smazat třígólový náskok soupeře, mohou být slibným odrazovým můstkem do dalších bojů.

Po návratu z venkovních dvojzápasů tak na znojemské hokejisty čeká hned v úterý další náročné střetnutí. „Na předchozí cestování si nemůžeme stěžovat, chceme další body. V minulém týdnu jsme hodně změnili, doufáme, že pokrok bude znát i v utkání se Salzburgem,“ věří trenér jihomoravského týmu Miroslav Fryčer.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
42 18 18 2 4 134:137

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 12. 4.
body 9 18
aktuální forma Innsbruck – Znojmo 4:3p
Dornbirn – Znojmo 0:3
Znojmo – Vídeň 2:5
Fehérvár – Salzburg 4:7
Vídeň – Salzburg 4:2
Salzburg – Záhřeb 5:1
nejproduktivnější hráč CJ Charles Stretch, 11 bodů (3 + 8) John Hughes, 17 bodů (3 + 14)
nejproduktivnější obránce Adam Sedlák, 5 bodů (1 + 4) Brent Regner, 11 bodů (4 + 7),
Dominique Heinrich, 11 bodů (4 + 7)
brankář Teemu Lassila (90,00 %) Stephen Michalek (88,10 %)
využití přesilovek 16,30 % 25,00 %
úspěšnost oslabení 79,50 % 79,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #7 Patrick Fichtner, #22 M. Nikolić
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #55 Daniel Soós

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Tejnor, Parkkonen, Novák, McEachen, Lattner, Sedlák, Šnajnar – Kalus, Stretch, Mrázek – Matuš, Braes, Luciani – Guman, Bartoš, Němec – Špaček, Bulín, Hlava.
Michalek – Heinrich, Viveiros, Raymond, Štajnoch, Pallestrang, Trattnig, Jakubitzka, Hochkofler – Raffl, Duncan, Hughes – Herburger, Rauchenwald, Harris – Gazley, Van De Velde, Huber – Baltram, Winkler, Wappis.