Orli Znojmo Orli Znojmo

Znojemský klub mění název

Znojemský klub mění název

Dnes byl na tiskové konferenci představen nový generální sponzor znojemského hokejového klubu, kterým se stala společnost Jihomoravská energetika a.s. Spolu s novým partnerem přichází také změna názvu klubu, nový název, který bude klub nosit od příští sezóny, je HC JME Znojemští Orli. Spolu s novým názvem bylo představeno také nové logo klubu a nezajímavé nejsou také nové zprávy z kádru Orlů.
Jihomoravská energetika nahradila v pozici generálního partnera společnost Ronja, která se pomocí své obchodní značky Excalibur podílela na financování běhu klubu přibližně z jedné třetiny. Vstup JME a.s. do znojemského hokeje je součástí pokračující strategie financování klubu, která předpokládá rozložení finanční zátěže na několik silnějších a stabilních subjektů.

Jihomoravská energetika a.s. vznikla dne 1. 1. 1994 jako nástupce podniku, zajišťující distribuci elektrické energie v jihomoravském regionu už od počátků dvacátého století. Společnost je dominantním vlastníkem rozvodných zařízení na území jihomoravského regionu a kromě distribuce elektrické energie se zabývá také obchodem a výrobou energie, je vlastníkem a provozovatelem čtyř vodních elektráren (Vranov, Znojmo, Vír I a Vír II). Ve svém sponzorském programu se kromě sportovních aktivit zaměřuje také na oblasti zdravotnictví, sociální a charitativní činnosti, školství (včetně zavádění energeticky úsporných systémů) a kultury.

Hlavními akcionáři JME a.s. jsou Fond národního majetku, města a obce a ostatní právnické a fyzické osoby. Bližší podrobnosti naleznete na internetových stránkách www.jme.cz.

Vstup nového generálního partnera se už také projevil na sportovní stránce znojemského klubu. Novou dvouletou smlouvu podepsali dva klíčoví útočníci Znojemských Orlů, Marek Uram a Peter Pucher! Bližší podrobnosti přineseme ve večerních hodinách.