Znojmo bude chtít proti Spartě konečně zvítězit

ČT 14. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - Orli dokazují, že to s útokem na play off myslí vážně a proti Spartě by si rádi připsali pátou výhru v řadě. V letošní sezóně tohoto soupeře doposud neporazili a všechna tři utkání prohráli o jedinou branku. Hokejisté Znojma se již vyhoupli na desátou příčku a účast ve vyřazovacích bojích mají ve vlastních rukou. Pražanům patří se 79 body pátá pozice. Páteční zápas začíná od 17:30 v Hostan aréně.

Hokejisté Sparty hrají v závěru základní části o účast v první šestce, což by jim zajistilo přímý postup do čtvrtfinále. Navíc se mohou také dostat mezi čtyři nejlepší a začínat play off na vlastním ledě. Pražané letos nepředváděli žádné extra výkony, ovšem bez větších komplikací si stále hlídali pozici v nejlepší šestici mužstev.

V týmu najdeme nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce prozatímního průběhu základní části v jedné osobě, kterou je s 27 góly a patnácti přihrávkami útočník Petr Ton. Další ofenzívní oporou je s 36 kanadskými body Tomáš Netík, jemuž schází na druhou pozici zlínského Balaštíka pouze jeden bod. Mezi obránci nastřádal nejvíce bodů zkušený Jiří Vykoukal 16 (3+13). Branku Sparty střeží Tomáš Duba, jenž se v minulosti představil v dresu Znojma.

I když byly vzájemné zápasy z letošního ročníku extraligy velmi vyrovnané, nedokázali Orli svého soka zatím pokořit. První utkání vyhrála Sparta na svém ledě 2:1, když byl jediným úspěšným střelcem hostů Haman. Pouze jednu branku dalo Znojmo i v Hostan aréně zásluhou Dopity a Pražané si odvezli dva body za vítězství 2:1 po nájezdech. Třetí duel byl na góly o poznání bohatší a po přestřelce uspěla domácí Sparta 5:4 v prodloužení. Za hosty se prosadili Haman, Mojžíš, Erat a Švrček.

K zraněným Trvajovi, Dopitovi a Padělkovi přibyl i Erat, který se neobjevil ani v minulém utkání v Budějovicích, jeho start v pátečním zápase zůstává otazníkem. Dobrou zprávou je zlepšující se stav Jiřího Dopity, jenž přišel psychicky podpořit tým do kabiny, chodí již bez berlí, začal šlapat na kole a s jeho návratem ještě v letošní sezóně to vypadá stále reálněji. Sparťané budou postrádat jen zraněného Podlešáka.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Vyrůbalík - Beroun, Kucharczyk, Selingr - Svoboda, Demel, Procházka - Růžička, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Chvátal

HC SPARTA PRAHA: Duba (32. Štefl) - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, Cook, Černošek - Melichárek, P. Nedvěd, M. Hlinka - Ton, Sivek, Netík - Vaic, Langhammer, Vondráček - Mrňa, Švagrovský, Hromas

Ostatní zápasy 50. kola
RI Okna Zlín - HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice
HC Litvínov - HC Vítkovice Steel
HC Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec
HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno
HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň 5:2 hráno 15.1.