Znojmo bude hájit domácí neporazitelnost proti Fehérváru

SO 19. 9. 2015
Čtvrté kolo mezinárodní EBEL ligy přivádí na jih Moravy soupeře z maďarského Fehérváru. Orli budou chtít navázat na výkony z úvodních dvou zápasů a potvrdit domácí neporazitelnost. Buďte u toho! Začínáme tradičně v neděli v 17:30 hodin.
» Hvězda soupeře
Maďarský reprezentant Ladislav Sikorcin nechybí v kádru Fehérváru ani letos. Po třech utkáních si drží průměr jeden gól na zápas.

Fehérvár vyměnil přes léto třetinu kádru. Do týmu putovali především hráči ze zámoří. Jmenovat lze například útočníky Brendana Connollyho a Chrise Francise, kteří mají za sebou úspěšné angažmá na Aljašce. Oba nashromáždili za loňskou sezónu více než šedesát kanadských bodů. Naopak citelnou ztrátou je pro Maďary jistě odchod švédského gólmana Christiana Engstranda.

Tým vedený americkým koučem Robem Pallinem započal nový ročník EBEL podobně jako Orli. Dvě úvodní výhry jej posunuly na přední příčky tabulky. První klopýtnutí zaznamenal v pátek, kdy porazil Lublaň až v prodloužení.

"Víme, jaký dobrý tým Znojmo má. Musíme být neodbytní a držet se daleko od trestné lavice," prozrazuje Pallin.

Ani Znojmo to v pátek nemělo vůbec jednoduché a na ledě Vídně prohrálo vysoko 1:7. Na výsledku se podepsala především druhá dvacetiminutovka, kdy Orli inkasovali pětkrát.

"Takový je hokej. Doma jsme porazili mistra EBEL 7:1 a nyní jsme podlehli vicemistru stejným poměrem," řekl po duelu kouč Jiří Režnar. "V neděli se chceme před našimi fanoušky ukázat znovu v dobrém a vydat se na vítěznou vlnu." Do sestavy se vrací útočník Jan Lattner, který si odpykal dvouzápasový disciplinární trest.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 9 8 3 0 87:80

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo SAPA Fehérvár AV19
pozice v tabulce 3. 2.
body 6 8
aktuální forma Vídeň – Znojmo 7:1
Znojmo – Salzburg 7:1
Znojmo – Linz 4:0
Fehérvár – Lublaň 4:3p
Fehérvár – Innsbruck 1:0
Klagenfurt – Fehérvár 1:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 8 bodů (4 + 4) Ladislav Sikorcin, 3 body (3 + 0)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 3 body (2 + 1)
Marek Biro, 3 body (1 + 2)
Ryan Martinelli, 1 bod (0 + 1)
Bence Szirányi, 1 bod (0 + 1)
Aaron Brocklehurst, 1 bod (0 + 1)
Arnold Varga, 1 bod (1 + 0)
brankář Patrik Nechvátal (94,90 %) Miklos Rajna (93,00 %)
využití přesilovek 18,80 % 12,50 %
úspěšnost oslabení 89,90 % 100,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #72 Damir Raković, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (34. Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Csamango.
Rajna – Orbán, Varga, Connolly, Francis, Vincze – Szirányi, Wehrs, Kovács, Nagy, Sárpátki – Martinelli, Kóger, Blackwater, Banham – Benk, Sikorcin, Becze