Znojmo čekají rozjeté Vítkovice

SO 27. 9. 2008
<i>Znojmo</i> - Pokusit se prolomit střelecké trápení. Tak bude znít hlavní úkol znojemských hokejistů pro nedělní domácí utkání s týmem HC Vítkovice Steel. Domácí však nečeká lehký úkol, jejich soupeři se na začátku sezony daří a v posledních třech utkáních vstřelil čtrnáct branek. Orli mají přesně opačný problém, od druhého kola je jejich střelecká forma hodně slabá, což dokazuje hrozivá bilance sedmi gólů v šesti zápasech. Souboj 9. kola O<sub>2</sub> extraligy začíná v Hostan Aréně v neděli od 17:30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po dvou sezonách, kdy se vítkovický klub i přes velké ambice neprobojoval ani do předkola playoff, došlo přes léto v hráčském kádru i na lavičce k mnoha změnám. Vedení nechalo odejít více jak deset hráčů včetně bývalých hokejistů Znojma Jiřího Heše a Lukáše Chmelíře, krátké trenérské působení u týmu ukončil i Ernest Bokroš.

Nahradil jej Alois Hadamczik, ještě na květnovém mistrovství světa v Kanadě kouč českého národního týmu a známý ostravský patriot, který si před začátkem nové sezony přivedl do týmu mnoho známých jmen, mimo jiné útočníky Václava Varaďu, Róberta Petrovického, Juraje Štefanku nebo beky Angela Krsteva a Richarda Stehlíka. Zajímavou postavou je osmadvacetiletý útočník Yorick Treille, který si v letní přípravě řekl o místo v prvním týmu a stal se tak historicky prvním francouzským hokejistou v české extralize.

Vstup do sezony se vítkovickým velmi povedl, v odehraných osmi utkáních prohráli v základní hrací době jen jednou, vybojovali cenná vítězství v Českých Budějovicích i Liberci a v posledním kole nasázeli doma šest gólů Litvínovu. To vše řadí Hadamczikův tým se 17 body na třetí místo v tabulce, pět bodů za vedoucí Slavii. Brankářská dvojice Marek Pinc, Jakub Štěpánek se pyšní vůbec nejnižším počtem inkasovaných branek ze všech extraligových týmů (14).

⇒  Juraj Štefanka bojující za Znojmo v semifinále playoff 2006

Jediným hráčem v současném kádru Vítkovic působícím v minulosti ve znojemském dresu je Juraj Štefanka, jenž přišel na jih Moravy v průběhu sezony 2005/06 výměnou za Marka Urama, a v první útočné formaci po boku Petera Puchera a Milana Mikulíka se výrazně podílel na největším úspěchu znojemského hokeje v historii, postupu do semifinále a ocenění za konečné 3. místo.

Znojemští hráči se budou snažit získat zpět ztracené sebevědomí a především gólovou mušku, od prvního kola nevstřelili v žádném utkání více než dvě branky ze hry. Přitom obrana společně s brankářem Jiřím Trvajem pracuje poměrně spolehlivě, o čemž svědčí také druhý nejmenší počet inkasovaných branek v soutěži.

Otázkou zůstává, nastoupí-li orlí letka kompletní, Jiřího Dopitu stále nepustil do hry nastřelený nárt a Jaroslava Svobodu vyřadila z pátečního utkání v Mladé Boleslavi viróza. Podle vyjádření znojemské kabiny by ale v obou případech mělo být léčení krátkodobé a je tedy možné, že obě opory útočných řad budete moci vidět v Hostan Aréně na vlastní oči.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Bičánek, Štach, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Kotaška, Rýgl - M. Růžička, Meidl, Demel - Kucharczyk, Haman, Plášek - Erat, R. Procházka, Selingr - Čachotský, Beroun

HC VÍTKOVICE STEEL: Štěpánek - Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, M. Barinka - Treille (41. Kvapil), R. Hruška, Krenželok - Petrovický, Burger, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Korhoň, Roman, Klimek

Ostatní zápasy 9. kola