Znojmo doma přivítá neoblíbený Villach

SO 12. 2. 2022
Orli se po nevydařené zajížďce na italský led znovu vrací před své fanoušky. A čeká na ně pořádné sousto v podobě rozjetého Villachu, s nímž navíc mají v letošním ročníku zatím velmi bídnou bilanci. Podaří se na čtvrtý pokus pokořit korutanský tým? Utkání začíná v neděli v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Rakouští orli zažívají svou nejlepší část letošního ligového ročníku. Zvítězili již v sedmi zápasech v řadě(!) a bohatý bodový zisk je vystřelil na druhou pozici v tabulce. Bodíky sbírají nejen doma, ale dokonce vyhráli i čtyři zápasy v řadě v pozici hostujícího celku (nutno dodat, že si poradili dvakrát s Innsbruckem, poté s Lublaní a Linzem, tedy týmy ze spodní části tabulky).

Produktivitě Villachu kraluje velezkušený Kanaďan John Hughes (17 + 28) v tandemu s dalším kanadským útočníkem Scottem Kosmachukem (24 + 20), třetím nejlepším střelcem ligy. V brankovišti Rakušanů najdeme střídající se dvojici – Andreas Bernard a Alexander Schmidt. Právě druhý jmenovaný, teprve jednadvacetiletý gólman, momentálně dostává daleko více příležitostí a stojí z velké části za již zmiňovanou vítěznou sérií.

Znojemští hráči se po třech domácích vyhrách opět vydali lovit do vod soupeře. Venkovní trápení ale nevzalo za své ani v Pustertalu, kde svěřeni koučů Hanlona a Berouna velmi rychle prohrávali. Na nástup soupeře dokázali zareagovat pouze jednou trefou z hole Imma, naopak domácí tým nasázel do české klece hned šest puků. Vlci tak přeskočili Orly v ligové tabulce a odsunuli je až na devátou příčku.

Zápasy Znojma a Villachu v letošní sezóně zatím přiliš české radosti nepřinesly. Orli v boji s houževnatým soupeřem tápou a nedaří se jim ani střelecky – ve třech zápasech si zapsali jen čtyři přesné trefy, dvě měl na svědomí Ryan Culkin, po jedné zaznamenali Prokeš a Fejes. Jasnou rakouskou kořistí se tak staly jak dvě již odehrané bitvy v Stadthalle Villach, tak prozatím jediná jihomoravská odveta.

Zajímavosti

• Skóre tří vzájemných střetů obou mužstev s orlem na hrudi je výmluvné a jasně hovoří ve prospěch Rakušanů v poměru 17:4.
  • Přestože se Orlům proti Villachu střelecky nedaří, jsou nedělní rivalové na absolutní špici ve statistice vstřelených branek – modrobílí přesně zacílili již 159, Znojmo jen mírně pokulhává s 148 gólovými zásahy.
  • Znojmo je nejsilnějším ligovým týmem na domácím ledě, za plný počet bodů zvítězilo již šetkrát v řadě.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Christian Ofner, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Norbert Muzsik, David Vaczi

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský, Tejnor – Neumann, Matuš, Svoboda – Luciani, Prokeš, Gorčík – Immo, Zubov, Ahl – Kvasnica, Britain, Köver.
EC GRAND Immo VSV:Schmidt – Fraser, Brunner, Lindner, Flemming, Zauner, Joslin, Bacher - Richter, Collins, Hughes – Oleksuk, Schofield, Kosmachuk – Rebernig, Maxa, Lanzinger – Tschurnig, Moderer, Potocnik.