Znojmo je kompaktní tým

Aktuální zprávy
PÁ 15. 9. 2006
Z n o j m o - Plzni zápas proti Orlům vůbec nevyšel. Jednak přijeli do Znojma pozdě, navíc obdrželi hned v úvodu dvě branky a celý jejich výkon byl daleko za hranicemi jejich možností. Zato Orli hráli celý zápas s přehledem, uvolněně a navíc jim vycházela souhra. Po třízápasovém půstu se probudila první pětka a výraznou měrou napomohla k prodloužení vítězné série. Hráči, kteří se „potkali“ na ledě až těsně před začátkem sezóny si začínají rozumět a určitě splní představy trenérů o jejich roli v zápasech.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
foto/
≡ Na zkušenostech Radima Bičánka a Petera Puchera staví první formace
První útok Orlů v úvodních třech zápasech vyšel bodově naprázdno. Proti Plzni vytáhl drápy a připsal si hned čtyři kanadské body. Dvakrát skóroval Jaroslav Svoboda, ač je v týmu teprve devět dní. Kapitán Pucher s radostí komentoval probuzení jeho řady: „Jsem rád, že jsme se konečně trefili. Měli jsme asi trochu víc štěstí, než v minulých zápasech. Měli jsme málo času jako lajna se sehrát, protože Jarda (Svoboda) přišel dva dny před ligou, a to se na naší souhře určitě trochu podepsalo. Vypadá to, že bychom se mohli zlepšovat, takže to určitě půjde.“ Jeho slova potvrzuje i šťastný střelec: „Zatím se teprve poznáváme a zápas od zápasu se ukazuje, že ta souhra by mohla fungovat. Doufám, že nás trenéři nechají pohromadě, abychom se mohli pořádně sehrát. Vedle Puchera se hraje dobře, stačí mít hokejku na ledě a on vám to tam pošle. Jednoduše řečeno: PePe + Martin Růžička = skvělá souhra, myslím, že nám to půjde.“

Úvod zápasu vyšel Orlům parádně. Než se hosté stihli rozkoukat, tak prohrávali o dvě branky. Pucher se také k úvodu zápasu vrátil : „Když dáme rychlé góly ze začátku, tak se celý zápas vyvíjí jinak. Pomůže, zklidní to, nabudí, ale my jsme hráli dobře pořád. Plzeň jsme se snažili od začátku držet ve střední třetině, nepouštět je před našeho gólmana. Nám se to dařilo, soupeři ne.“

Plynulosti hry tentokrát rozhodčí až tak nepřekáželi úzkostlivým trestáním jemných faulů. I poměr vyloučených byl pod úrovní průměru letošního ročníku. Ochotný komentátor nových pravidel Svoboda si neodpustil pochvalu svých spoluhráčů: „Vypadá to, že kluci se s tím začínají srovnávat a vypadá to, že i rozhodčí už to začínají pískat trochu rozumněji. Po třech zápasech je vidět, že už začínají tušit, co rozhodčí budou pískat, že na to myslí a že už budeme hrát v pohodě.“

...Znojmo bylo suverénně nejlepší...
— Václav Benák
Bývalý Orel Václav Benák po zápase znojemský tým pochválil: „Dnes hráli všichni dobře, nejen první útok. Peter dostal k sobě výborného spoluhráče Svobodu. Růžička tam toho hodně nabruslí a navíc jim to spolu klape.“ A ve chválení ještě pokračoval. „Zatím ze všech mančaftů, proti kterým jsme letos hráli, tak Znojmo bylo suverénně nejlepší. Je to nejsilnější mančaft, na který jsme narazili. Výborně bruslí, ví o sobě, hrají klasický kombinační hokej. Znojmo je skvělý kompaktní tým, dobře se to podařilo trenérům poskládat.

V dresu Plzně, kromě Benáka, nastupoval i další „špion“ se zkušenostmi ze znojemského ledu David Ludvík. Po jejich přesilovkové akci si plzeňští mohli poprvé a naposled zakřičet, kdy snížili na rozdíl jedné branky. Nepomohla jim ani znalost týmu soupeře. „Může to pomoct, ale dneska to nepomohlo. Navíc s těma pravidlama, který jsou, to ani moc nejde. Jsem převědčenej, že tyhle pravidla víc hokeji škodí, než pomáhají. Vždycky jsem si myslel, že hokej by se měl hrát v pěti,“ dodává Benák.