Orli Znojmo Orli Znojmo

Znojmo mě lákalo už v loňské sezóně, prozradil Martin Bača

Znojmo mě lákalo už v loňské sezóně, prozradil Martin Bača

191 centimetrů a 96 kilogramů. To jsou parametry Martina Bači, jedné z nejvýraznějších letních posil Orlů. Pětadvacetiletý bek, který je na Slovensku pověstný svým důrazem, věří, že mu EBEL bude vyhovovat.

Kdy proběhl váš první kontakt s klubem?
Ze Znojma mě kontaktovali už během minulé sezóny, kdy jsem byl v Nitře, ale měl jsem smlouvu, a tak jsme se dohodli na spolupráci až po sezóně.

Měl jste i jiné nabídky než ze Znojma?
Měl jsem dvě nabídky ze Slovenska a jednu z Čech, ale vybral jsem si Znojmo.

Kde jste doposud působil?
S hokejem jsem začínal v Liptovském Mikuláši. Už jako sedmnáctiletý jsem tam nastoupil za muže v extralize. Potom jsem odešel na rok do Kanady a následně pokračoval v Liptovském Mikuláši. Poslední tři roky jsem strávil v Nitře.

Kde jste byl zatím nejvíce spokojený?
Úspěch pro mě byl to, že jsem byl draftovaný do juniorky do Kanady. Potěšilo mě to. Nejvíc se mi líbilo ale asi v Nitře. Myslím si, že ta první sezóně se mi hodně vydařila.

Sledoval jste už v průběhu minulé sezóny EBEL?
Trochu ano. Viděl jsem ty zákroky Linze na znojemské hráče. Řešilo se to i ve slovenských médiích, takže jsem přehled měl. Proti žádnému týmu z EBEL jsem ale doposud nehrál.

Jste důrazný obránce. Liga by vám měla vyhovovat...
Vypadá to, že by mi vyhovovat měla. Ale nechci předbíhat.

Co říkáte na probíhající suchou přípravu?
Soustředění bylo velmi těžké. Nečekal jsem, že to bude až tak drsné. Letní příprava se zatím daří, ale už se samozřejmě těším na led.

Na začátku července vás čeká téměř třítýdenní volno. Co plánujete?
Pojedu někam na dovolenou, ale ještě nevím vůbec kam.

Jaké jsou vaše první dojmy ze Znojma?
Bydlím ve Znojmě na penzionu. Město jsem si už prošel. Dokonce jsem se byl podívat i v podzemí. Znojmo je pěkné. Je dobré, že se člověk všude dostane pěšky. Nic tu není daleko.