Znojmo míří do Alp, kde se utká s Villachem

ČT 8. 10. 2015
Souboj dvou týmů, jejichž logu dominuje orel, nabídne páteční kolo EBEL. Devátý Villach přivítá na svém ledě první Znojmo, které nebude chtít přijít o pětibodový náskok na čele tabulky! Zápas začíná v 18:00.
» Hvězda soupeře
Markus Schlacher, letní posila z Vídně, je nejproduktivnějším obráncem týmu.

Šestý tým loňské sezóny v létě opustila řada hráčů. Mezi největší ztráty patří kanadské duo Darren Haydar a John Lammers. S Villachem se také rozloučil brankář Thomas Höneckl a rakouský reprezentant Mario Altmann. Jako náhradu se podařilo přivést jiného reprezentanta Rakouska, a to Floriana Mühlsteina. Z italského Bolzana přišel slovinský reprezentant Žiga Pance a Kanaďan Rick Schofield. Výraznou posilou by měl být Kanaďan Dustin Johner a obránce Markus Schlacher.

Alpští orli z jižního Rakouska nevstoupili do sezóny nijak oslnivě. Po osmi odehraných kolech mají na svém kontě pouze dvě výhry v základní hrací době, jednu po prodloužení a jednu porážku po nájezdech. Patří jim proto až devátá příčka v tabulce se stejným počtem bodů.

Na rozdíl od rakouských orlů, mohou být ti znojemští se startem do soutěže po právu spokojeni. Se sedmi výhrami a jedinou prohrou vládnou EBEL. Orly může těšit i pohled na individuální tabulky. Na prvním místě v kanadském bodování můžeme naleznout Coltona Yellow Horna a prvním místem mezi brankáři se pyšní Patrik Nechvátal!

V posledních zápasech chyběl Orlům nemocný Libor Šulák a zraněný Branislav Rehuš. Dobrou zprávou je, že již oba začali s tréninkem. Status zraněného však nadále zůstává Jiřímu Berounovi, který by měl chybět ještě zhruba čtyři týdny.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 9 8 1 3 75:74

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 1. 9.
body 21 9
aktuální forma Znojmo - Lublaň 7:2
Dornbirn – Znojmo 1:4
Fehérvár – Znojmo 1:4
Salzburg - Villach 1:3
Bolzano - Villach 3:0
Villach - Salzburg 2:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 15 bodů (7 + 8) Eric Hunter, 5 bodů (3 + 2)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 7 bodů (4 + 3) Markus Schlacher, 5 body (0 + 5)
brankář Patrik Nechvátal (95,30 %) Jean Philippe Lamoureux (92,10 %)
využití přesilovek 18,40 % 17,20 %
úspěšnost oslabení 93,00 % 89,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#2 Manuel Nikolic, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#98 Michael Johnstone, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Číp – Csamango.
Lamoureux – Unterluggauer, Schlacher, Kelly, McKiernan, Bacher, Mühlstein, Kreuter – Platzer, Mcbride, Petrik – Pance, Johner, Santorelli – Verlic, Hunter, Nageler – Brunner, Alagic, Leiler.