Znojmo míří hájit první šestku do Lublaně

ČT 27. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Po předvánočním pádu na sedmé místo se Orli na Štěpána vrátili výhrou nad Linzem zpět do první šestky, na páté místo tabulky. To odjíždějí hájit do Slovinska, kde si na ně brousí zuby HDD Telemach Olimpija Ljubljana. Znojemský soupeř má formu, vyhrál už čtyřikrát v řadě a z desátého místa se přibližuje ostatním. Utkání začíná v pátek v 19:15.

Představení soupeře

Lublaň zůstala po krachu Jesenice jediným slovinským zástupcem v soutěži, sezóna se jí ale nedaří podle představ. Mizerný začátek odnesl vyhazovem finský kouč Mälkkiä, po nástupu současného trenéra Bojana Zajce ale zlepšení nenastalo. Olimpija ale alespoň začala pravidelně bodovat.

⇒  Brock McBride tvoří s Muršakem statisticky nejlepší útočné duo ligy

Nyní to vypadá, že tým kolem nejužitečnější posily z NHL v lize Jana Muršaka (40 bodů v 25 zápasech) ještě zkusí útočit na první šestku. Lublaň čtyřikrát v řadě vyhrála, z toho dvakrát v posledních dvou kolech nad Fehérvárem. Její středeční vítězství 2:1 sice kalí pachuť neuznaného regulérního gólu soupeře, maďarský protest proti výsledku byl ale zamítnut.

Nebezpečnému Muršakovi zdatně sekunduje jeho parťák z útočné formace Brock McBride (12 + 26) a Chris D´Alvise (15 + 18), obranu vede produktivní zámořská dvojice Coulombe – Thomas. Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je americký gólman Jerry Kuhn s úspěšností zásahů 92%.

Z kabiny Orlů

Na Orlí letku čeká po dvojzápase s Linzem těžké období na přelomu roku, v němž nacestují spoustu kilometrů. „V pátek jedeme do Lublaně, v noci na sobotu se vrátíme. Snad proběhne nějaký lehký trénink a pak pojede opět čtyři až pět hodin na další zápas do Klagenfurtu. Navíc 1. ledna hrajeme doma se Záhřebem. Musíme to skousnout. Je to tak, jak to je. Bohužel s tím nic neuděláme,“ říká trenér Znojma Martin Stloukal.

⇒  V brance by měl začít Filip Landsman

Většina marodů z minulých týdnů je již v sestavě zpátky, ke spokojenosti ohledně zdravotního stavu ale hlavnímu kouči Orlů ještě něco chybí. „Kim Strömberg hrál ve středu s velkými bolestmi zad, nemůže se ani pořádně ohnout. K tomu optimálnímu stavu, ve kterém bychom odehráli několik zápasů v plném složení tak, aby si kluci na sebe zvykli, jsme se ještě nedostali.“

Mimo hru zůstávají kromě Petra Beránka, který s českou juniorskou reprezentací bojuje na MS v Ufě, také slovenské duo Peter Pucher – Marek Uram. „Oba mají problémy s koleny. Peter by měl po Novém roce začít trénovat, Marek snad už taky přijde. Bude chvíli trvat, než se kluci dostanou zpět na tu úroveň, aby mohli týmu pomoci,“ vysvětluje Stloukal. Do branky by se měl tentokrát postavit Filip Landsman.

4. kolo: Lublaň - Znojmo 1:5
10. kolo: Znojmo - Lublaň 3:5
24. kolo: Znojmo - Lublaň 4:2

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Ales Fajdiga #5, Gerhard Sporer #8
Čároví: Trpimir Piragić #83, Damir Raković #72

Sestavy z posledního utkání

HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn – Coulombe, Thomas, Ratchuk, Groznik, Cvetek, Grahut, Pesjak – D´Alvise, McBride, Muršak – Z. Pance, De Vergilio, Verlič – Hebar, Mušič, E. Pance – Ograjenšek, Hočevar, Ropret.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Podešva, Šeda, Havlík - Komínek, Beroun, Rožník.

Další zápasy 35. kola

EC VSV - Dornbirner EC