Znojmo opět přijato do Bet-at-home ICE Hockey League

Aktuální zprávy
ST 3. 3. 2021
Klub Orli Znojmo byl na dnešním zasedání klubů a prezidia Bet-at-home ICE Hockey League (bývalé EBEL) přijat za účastníka pro ročník 2021/22. Orli tak získávají právo účasti v soutěži, ve které již působili devět sezón mezi roky 2011 a 2020.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Přijetí českého zástupce schválily ve středu svým hlasováním ostatní ligové kluby. Společně se Znojmem byly do ligy přijaty také další dva mezinárodní celky: HK SŽ Olimpija Ljubljana ze slovinského hlavního města a HC Pustertal, italský klub z údolí Val Pusteria v Dolomitech. Naopak potřebný počet hlasů nezískal poslední z aspirantů na účast v lize, rakouský VEU Feldkirch.

„Velký zájem o účast v naší lize nám přinesl vítanou možnost navýšit počet klubů na čtrnáct. Většina majitelů klubů se ke čtrnáctičlenné lize staví pozitivně. Zpět v lize tak můžeme srdečně přivítat klub HC Orli Znojmo. Jsme přesvědčeni, že i Pustertalu a Lublani jsme našli účastníky s velkým potenciálem. Společně jsme tímto rozhodnutím potvrdili náš závazek směrem k tomu mít ligu skutečně mezinárodní," okomentoval výsledek zasedání prezident ligy Mag. Jochen Pildner-Steinburg.

Z pozice viceprezidenta soutěže kvůli svým jiným aktivitám a časovému vytížení odstoupil René Dimter z Red Bullu Salzburg, jeho místo zaujme šéf vídeňského klubu Franz Kalla. Herní mód příštího ročníku, stejně jako pravidla pro skládání mužstev, budou řešeny v pozdějším čase.