Orli Znojmo Orli Znojmo

Znojmo přivítá Jihlavu, oplatí jí předchozí porážku?

Znojmo přivítá Jihlavu, oplatí jí předchozí porážku?

Znojmo - Po sérii dvou těžkých utkání na severu Čech se Orli představí znovu před domácím publikem. Ve středu se utkají s Duklou Jihlava, týmem, který se po většinu soutěže pohybuje v tabulce na podobných pozicích. Po prohře v Chomutově se Znojmo propadlo na osmé místo, na svého rivala z Vysočiny ale ztrácí pouhé dva body. Podaří se Dukle vrátit porážku z úvodního vzájemného střetnutí? Přijďte se přesvědčit sami, úvodní buly bude v Hostan aréně vhozeno v 17:30.

Představení soupeře

Dukla Jihlava je co se počtu mistrovských titulů týká jedním z nejslavnějších klubů české hokejové historie. Na přelomu století však její síla začala postupně upadat a na jaře roku 1999 v jednom z nejpamátnějších období znojemského hokeje podlehla Orlům v baráži o extraligu 3:4 na zápasy. Naposledy se Znojmo s Duklou setkalo v sezóně 2004/2005, poté co se jihlavský klub na rok vrátil do extraligy díky úspěšné prolínací sérii s Českými Budějovicemi.

Hráčský kádr

Dukla patří v 1. lize tradičně k silnějším mužstvům a vedení by se v nadcházejících letech rádo vrátilo do extraligy. S tím souvisí i relativní nespokojenost s dosavadními výsledky mužstva, kterou před pár dny odnesl hlavní kouč Josef Augusta, jenž u mužstva skončil. Na jeho místo přišel stávající asistent Roman Mejzlík. Jihlava provedla i několik hráčských výměn, nejnovějšími posilami jsou Petr Haluza z Olomouce a plzeňský mladík Tomáš Pitule, naopak z kádru odešli Juraj Minčák a Jiří Hanzal.

foto
⇒  V prvním vzájemném zápase této sezóny prohráli Orli v Jihlavě 1:4

Zajímavý konec měla podzimní anabáze Marka Chvátala, ještě loni obránce Znojma. Ten začal sezónu v Dukle, rozhodl se ale vyzkoušet štěstí v nižší zámořské soutěži a domluvil si angažmá v lize CHL na jihu Spojených států. Odtud byl však doma mnohem dřív než předpokládal, s klubem se totiž neshodl na způsobu úhrady víza, které by mu umožňovalo v Americe delší dobu působit. Vrátil se tedy zpět do Česka a po krátké době se rozhodl nastupovat znovu za svůj mateřský oddíl.

Tři hráči ze současného jihlavského mužstva působili v minulosti ve Znojmě, kromě obránce Chvátala také útočníci Čachotský a Mareš. Mužstvo z Vysočiny se tradičně spoléhá na čtveřici hráčů, kteří dohromady nastříleli více jak polovinu gólů celého týmu. Jsou to nejproduktivnější hráč ligy Oldřich Bakus, Tomáš Čachotský, Daniel Hodek a Ladislav Rytnauer. Právě tahoun Bakus se ale ve Znojmě neobjeví, ze hry ho v minulých dnech vyřadilo zranění. Útočné řady soupeře jsou přesto kvalitní a ubránit je nebude pro znojemskou defenzivu snadným úkolem.

Z kabiny Orlů

Svěřenci Jana Neliby mají za sebou náročné dvojutkání na severu Čech proti nejsilnějším mužstvům soutěže a před vlastními fanoušky budou chtít zapomenout na poslední vysokou porážku v Chomutově.

Nepříjemně se však Orlům rozrůstá marodka, dlouhodobě mimo hru jsou útočníci Haman, Sojčík a Říha, po nemoci se zotavuje další forvard Jakub Svoboda a kvůli zranění v Ústí nehrál poslední zápas ani Aleš Staněk. První dvě utkání za seniorské mužstvo si tak připsal nejproduktivnější hráč juniorky Richard Jarůšek a v Chomutově se mezi tyčemi orlí branky představil také jeho vrstevník Ondřej Kacetl, střídající poprvé v sezóně brankářskou jedničku Luboše Horčičku.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Tomáš Horák (Benešov)
Čároví: Milan Daniščin (Soběslav), Tomáš Matějček (Sezimovo Ústí)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička (37. Kacetl) - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David - Barus, Jarůšek, Plášek, Sedlák, Hradecký, Meidl, Beroun, Vyletelka, Havlík, Barták

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Malena, Chvátal, Staněk, Takáč, Posmyk - Čachotský, Hubáček, Hodek - Rytnauer, Dušátko, Bezděk - Haluza, Mareš, Pitule - Hrbatý, Zeman, Polcar

Další zápasy 25. kola

HC Havířov Panthers - HC Benátky nad Jizerou
HC Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov
HC Chrudim - HC Rebel Havlíčkův Brod
Hockey Club Tábor - Sportovní klub Kadaň
HC Olomouc - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Berounští Medvědi - HC VCES Hradec Králové
HC Vrchlabí - Salith Šumperk

Související články

Reportáž
st 2. 12. 2009

Po velkém boji berou Orli jen bod