Znojmo přivítá před televizními kamerami Liberec

ST 3. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli se poprvé v této sezóně představí před televizními kamerami. Ve čtvrtečním utkání přijede na jih Moravy tým Liberce, kterému patří pátá příčka a to pouze s tříbodovým odstupem od prvního místa. Orli se po vítězství v Ústí posunuli na devátou pozici a v domácím prostředí budou usilovat o další body. Případná výhra by je posunula až na šesté místo v tabulce. Úvodní buly bude vhozeno v Hostan aréně o pět minut dříve a to v 17:25.

Znojmo získalo v minulé sezóně proti Bílým Tygrům pouhé dva body, když uspělo hned v prvním vzájemném střetnutí, které v Hostan aréně vyhrálo 2:1 v prodloužení. V dalších třech zápasech se již radoval Liberec, jenž zvítězil doma 4:1 a 2:0 a ze Znojma si odvezl výhru 3:2.

V přípravě sehráli Tygři patnáct utkání. V Tipsport Hockey Cupu se neprobojovali do semifinále. Ve čtyřech duelech se utkali se švýcarskými celky, pouze jednou zvítězili, jednou remízovali a dvakrát prohráli. Celkově si v přípravě připsali osm výher, dvě remízy a pět porážek.

Do extraligy vstoupil Liberec velmi dobře a první čtyři zápasy dokázal vyhrát, poté ovšem klopýtl s Karlovými Vary, které uspěly v Liberci poměrem 4:1. V následujícím kole našel svého druhého přemožitele, když prohrál 2:3 v prodloužení na ledě Mountfieldu. V minulém kole už Tygři doma nezaváhali a přehráli Třinec 4:2.

Hlavní trenér Dušan Gregor, se může spolehnout na kvalitní mužstvo. V brance Tygrů nastupuje reprezentační brankář Milan Hnilička, který se může opřít o kvalitní obranu v čele s Lukášem Zíbem a Valdemarem Jirušem. K nejlepším útočníkům patří například Václav Pletka, Leoš Čermák a Stanislav Procházka.

Domácí budou stále postrádat svého kapitána Radima Bičánka. Otazníkem zůstává start Jiřího Trvaje, ovšem Jaroslav Svoboda by se již na ledě měl objevit. Liberec se musí obejít bez Václava Pletky a Petra Šachla.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Tesařík, Jareš, Mojžíš, Chvátal, Chmelíř, Kotaška, Vyrůbalík, Švrček - Demel, Dopita, Erat - Selingr, R. Procházka, M. Růžička - Plášek, Haman, Čachotský - Beroun, Meidl, Padělek

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Hnilička – Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Derner – Novák, Pabiška, Procházka – L. Čermák, Kašpařík, Nedorost – Klimenta, Plodek, Víšek – O. Hruška, Špaček, Jech - Vantuch