Znojmo se naposledy představí v letním Tipsport Hockey Cupu

ST 12. 8. 2009
<em>Znojmo</em> - Posledním zápasem Orlů v letním Tipsport Hockey Cupu bude utkání proti Třinci. Oceláři v rámci přípravy odehráli stejně zápasů jako Znojmo. V turnajové tabulce se momentálně nacházejí na 4. místě s jedním bodem, který ukořistili za samostatné nájezdy proti Vítkovicím. V úterý si to Třinec namířil do slovenské metropole, kde dosáhl prvního vítězství v přípravě. Ve čtvrtek je čeká náročný program, neboť odehrají dvě utkání. Zápas Znojma proti Ocelářům začíná ve Werk aréně v 17.00 hodin.

V uplynulé sezóně 2008/2009 Oceláři sice postoupili z 10. místa do předkola play-off, ale tady narazili na Plzeň a celou sérii prohráli 2:3.

V kádru Třince se před začátkem nové sezóny děly velké změny. Celkem sedm hráčů včetně dvou gólmanů Danečka a Šrámka bylo posláno na roční hostování do prvoligového Šumperka. Z týmu odešel také brankář Čechmánek. Nyní mají k dispozici zkušeného Dubu a Štefla. Na zkoušku působí v týmu i třetí gólman Hamerlík. Do obrany přišel Lojek, Cartelli, Bobček a Dóczy. Útočné řady posílili Tomas, Fiala, Kútný a exznojemský Růžička.

Svěřenci trenéra Pavla Marka v přípravě odehráli tři zápasy. Nejprve přivítali na svém ledě v rámci Tipsport Hockey Cupu Zlín. Utkání se domácím vůbec nepovedlo, když prohráli 2:9. Lépe se jim dařilo v dalším pohárovém utkání ve Vítkovicích. Zápas sice skončil vítězstvím pro domácí, ale Oceláři neodjeli s prázdnou a do své tabulky si připsali první bod, protože o výsledku 2:3 rozhodly až samostatné nájezdy. K třetímu přípravnému utkání zavítali třinečtí hokejisté do slovenské Bratislavy, kde se jim dařilo. Po brankách Peterky, Poláka a Tomase zvítězili poměrem 3:1.

Třinec je jedním z účastníků slovenského Rona cupu. Turnaj pro ně začíná ve stejný den jako utkání se Znojmem, proto se budou muset rozdělit na dva týmy. Jedna polovina odcestuje do Trenčína, kde se od 19 hodin utká s domácí Duklou. Ti zbývající budou bojovat o vítězství na domácím ledě proti Orlům.

V uplynulé sezóně se Znojmu proti Třinci moc nedařilo. Ze čtyř zápasů dokázali plný počet bodů získat jen jednou. Dva zápasy dospěly k prodloužení. V přípravě se tito dva soupeři potkali naposledy v sezóně 2006/2007. Úspěšnější byl opět Třinec, když na svém ledě zvítězil 4:2.

Znojemská soupiska dostává téměř svou konečnou podobu. "S takovou sestavou, se kterou nyní hrajeme, bychom chtěli nastoupit do soutěže. S největší pravděpodobností už nikdo nový nepřibude," poznamenal trenér Jan Neliba. "Odchází Petr Tomis, ještě zkoušíme Tomáše Bokroše. Měli by zůstat Tomáš Vyletelka, Petr Janečka, Radim Ostrčil, Jakub Svoboda. Síkela, který hrál proti Vítkovicím je ještě junior," přibližuje znojemský trenér situaci ohledně hráčů, kteří zde jsou takzvaně na zkoušku.

Znojemskému mužstvu se nevyhnula zranění, nyní ve všech případech to jsou kolena. "Peter Sojčík by měl stihnout začátek soutěže. U Petra Štracha máme obavy, že s námi soutěž nezačne. A ze zápasu s Vítkovicemi odstoupil Vladimír Kýhos. Tam ještě nevíme, co s kolenem má a jak dlouho se bude zotavovat. Tomáš Hradecký nehrál, protože je nachlazený," popisuje Neliba orlí marodku.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička (Panec) - Hořava, Morava, Štach, Tomis, Lattner, Protivný, Bokroš, Ostrčil - Plášek, Haman, Svoboda, Sedlák, Síkela, Říha, Beroun, Kýhos, Staněk, Vyletelka, Janečka, Havlík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Duba) - Hrabal, Seman - Cartelli, Malec - Lojek, Výtisk - Andersons, Sekeráš - Polák, Polanský, Tomas - Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Kohn, Růžička - Kanko, Ostřížek, Kútny

Tabulka skupiny D po 3. kole THC

1.  PSG Zlín             3     19:8    7 b.
2.  HC Kometa Brno       2     8:4     5 b.
3.  HC Vítkovice Steel   2     7:5     5 b.
4.  HC Oceláři Třinec    2     5:13    1 b.
5.  Orli Znojmo          3     5:14    0 b.

Další utkání THC 13.8.

Sparta Praha - Chomutov