Znojmo se pokusí odlepit z předposledního místa

ČT 25. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Orli si konečně dopřáli vítězství, ovšem v Pardubicích přišla ledová sprcha. Pro vylepšení nelichotivé předposlední příčky v tabulce potřebují hráči Znojma uspět proti Zlínu. Jejich páteční soupeř si také nestojí nijak dobře a okupuje jedenáctou pozici s náskokem pouhých dvou bodů na domácí tým. Vítězství by mohlo Orly poslat až na desáté místo, na které jim schází jen dva body. Utkání začíná již tradičně od 17:30 v Hostan aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V prvním vzájemném měření sil byli úspěšnější Orli a vítězstvím 3:2 po samostatných nájezdech si zajistili dva body. Znojmo muselo vždy dotahovat náskok soupeře, na úvodní branku Zlína odpověděl Padělek a na druhou dokázal zareagovat dvanáct minut před uplynutím základní hrací doby Selingr. Stejný hráč si připsal i druhou branku, když jeho proměněný nájezd znamenal vítězný gól utkání.

V posledních čtyřech zápasech nastoupil Zlín třikrát na soupeřově ledě. Nejprve si přivezl cennou výhru 2:1 z Pardubic, které porazil při jejich letošní domácí premiéře. Další dva duely na cizím ledě mu již body nepřinesly, jelikož prohrál 5:3 v Liberci a 4:3 na Spartě. Minulé utkání hrál Zlín na svém ledě a poslední Kladno porazil až v prodloužení poměrem 4:3.

Oporami mužstva jsou brankář Igor Murín, obránce Martin Hamrlík a útočníci Jaroslav Balaštík a Petr Leška, jenž je s dvanácti body nejproduktivnějším mužem týmu. V obraně se velmi daří Davidu Noskovi a Lubomíru Vosátkovi, kteří dohromady vsítili již devět branek. Jediným hráčem ve zlínském kádru, který se představil v dresu Orlů, je útočník Ivan Rachůnek.

Trenéři Znojma se budou muset opět obejít bez zraněných Svobody, Mojžíše a Chmelíře. Poměrně početná marodka vládne i na straně Zlína, který nastoupí bez Rachůnka, Okála, Murína a Mokrejše.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj (31. Kameš) - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Chvátal, od 41. navíc Štach - Erat, Dopita, M. Růžička - Plášek, Haman, Padělek - Kucharczyk, R. Procházka, Selingr - Čachotský, Meidl, Beroun

RI OKNA ZLÍN: J. Čech – Hamrlík, Zubíček, Nosek, Ďurák, Vosátko, Lučka, Galvas – Barinka, M. Čech, Mokrejš (9. min Ondráček) – Balaštík, Leška, Záhorovský – Kubiš, Balán, Andrašovský - F. Čech, R. Pšurný, M. Pšurný. Trenéři Bokroš, Stuchlík

Ostatní zápasy 16. kola