Znojmo se v Benátkách pokusí potvrdit úvodní výhru

ÚT 15. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - S třemi body za domácí vítězství nad Šumperkem se Orli ve středu vydají na cestu do středočeských Benátek nad Jizerou, kde se pokusí navázat na povedený úvod soutěže. Nebudou to mít jednoduché, proti nim se postaví mladý a bojovný tým, který v prvním kole přehrál Chrudim. Zápas na Zimním stadionu v Benátkách začíná v 17:30.

Hokejové Benátky nad Jizerou jsou na prvoligové mapě poměrně novým úkazem, do soutěže postoupili v sezóně 2007/08, kdy uspěli v kvalifikaci nejlepších týmů druhé ligy. V loňském ročníku tak byly nováčkem, od kterého nikdo moc nečekal, přesto nakonec dokázal překvapit. V základní části dlouho balancoval na hraně dvanáctého místa, posledního postupového do předkola play off. Vytouženou pozici nakonec udržel o jediný bod před Třebíčí a tím si splnil hlavní cíl v podobě udržení.

foto
⇒  Za Benátky může na střídavý start nastupovat i Michal Fikrt, v prvním zápase ale chytal jeho kolega Jiří Stejskal

Nejvýraznější moment sezóny ale ještě měl přijít, v předkole play off totiž Benátky vyřadily jednoznačným způsobem 3:0 na zápasy Chrudim, po základní části pátý celek a papírového favorita souboje. Středočeši tak nečekaně prošli až do čtvrtfinále, v němž podlehli pozdějšímu vítězi celé ligy Ústí nad Labem poměrem 1:4. V konečném účtování tak ve své premiérové sezóně obsadili 8. místo.

Vedení klubu udržuje velmi úzké vztahy s extraligovým Libercem a v kádru najdeme velký počet mladých hokejistů patřících právě Bílým Tygrům. To výrazně přispívá k velmi nízkému průměrnému věku celého týmu – 23 let. Jen dva hráči na soupisce jsou starší třiceti let – útočník Jan Kudrna a obránce Václav Drábek. Mezi dobře známé hokejisty Benátek patří také brankář Michal Fikrt, útočník Lukáš Vantuch a především obránce Tomáš Harant, který si zahrál v zámořské AHL, ruském Dynamu Moskva nebo švédské Moře.

Vstup do nové sezóny Benátkám vyšel, na ledě Chrudimi sice ještě v polovině zápasu prohrávali 0:2, poté však využili velké nedisciplinovanosti domácích, zásluhou čtyř přesilovkových gólů zápas otočili a zvítězili 6:2. Velmi produktivní byla zejména dvojice Kolmann – Vantuch.

foto
⇒ Vladimír Říha

Znojemské mužstvo dostalo po vítězství 5:1 nad Šumperkem v neděli volno a v Benátkách se pokusí bodovat. V přípravě se týmu na venkovních hřištích příliš nedařilo, přesto kapitán Radek Haman věří, že Orli mohou uspět: „Po první výhře se uklidníme a samozřejmě bychom ji měli potvrdit i venku. Sílu na to máme.“

Menší zdravotní problémy trápí Jiřího Berouna, naopak po dlouhodobém zranění a rekonvalescenci už je zpět v tréninkovém rytmu obránce Jiří David, který pomalu sbírá i první minuty v ostrých zápasech.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Úlehla (Pardubice)
Čároví: Milan Svoboda, Kamil Zavřel (oba Praha)

Sestavy z posledního utkání