Znojmo se v zápase s Třebíčí poprvé postaví prvoligovému soupeři

PO 24. 8. 2009
<em>Znojmo</em> - Zatímco dosavadní plán přípravných utkání Orlů ze Znojma se nesl v duchu střetnutí s extraligovými nebo zahraničními soupeři, závěrečná část před startem prvoligové sezóny bude z velké části věnována právě soubojům s týmy ze stejné soutěže. První takovou prověrkou bude v úterý od 17:30 na domácím ledě utkání s celkem SK Horácká Slavia Třebíč, tradičním a dlouholetým rivalem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Historii vzájemných soubojů Znojma s Třebíčí jistě není třeba dlouze představovat, vyhecované a vyrovnané souboje před našlapanými stadiony v obou městech po několik sezón zdobily druhou, a následně i první hokejovou ligu. Zatímco Orli ale pokračovali v cestě vzhůru až na samotný vrchol v podobě extraligy, Třebíč se „zabydlela“ v druhé nejvyšší soutěži.

⇒ Tomáš Kolafa v minulém utkání zaujal trenéry

Horácká Slavia se stala víceméně pravidelným účastníkem play off, v posledních třech letech však následoval ústup z těchto pozic a s výrazně omlazeným kádrem musela Třebíč loni dokonce bojovat ve skupině o udržení.

Při pohledu na soupisku je patrné, že třebíčský tým bude jedním z nejmladších v soutěži, věkový průměr činí 23 let. V létě klub posílilo formou hostování několik hráčů z extraligových klubů, z nichž nejznámější jsou kladenský brankář Jakub Lev a útočníci Marek Laš z Plzně a Jan Káňa z Vítkovic. Novým hlavním koučem se stal Jaromír Šindel, který loni působil v Mladé Boleslavi a aktuálně je rovněž trenérem české reprezentační dvacítky.

Znojemští hokejisté ochutnali v minulém souboji s GKS Tychy první vítězství. Angažmá v dresu Orlů si dobrým výkonem nově vysloužil obránce Tomáš Kolafa a konečný kádr, s nímž budou trenéři chtít vstoupit do soutěže, se pomalu formuje. Ve stavu zraněných nadále zůstávají obránci David, Štrach a útočníci Kýhos a Sojčík.

Výsledek posledního zápasu

ORLI ZNOJMO - GKS Tychy 4:2
25. Hradecký (Říha, Protivný), 35. Sedlák z trest. střílení, 37. Hradecký (Sedlák), 50. Plášek (Morava) - 46. Bacul (Paciga), 56. Proszkiewicz (Garbocz)

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Chrudim 2:2