Znojmo si to rozdá se Salzburgem o pozici lídra

SO 6. 2. 2016
Poslední kolo EBEL ligy před reprezentační pauzou nemohlo nabídnout peprnější menu. Orli jedou do Salzburgu bojovat o první místo v tabulce. Utkání začne v neděli v 17:30.
» Hvězda soupeře
Mladá rakouská naděje Konstantin Komarek má na svém kontě letos již 33 kanadských bodů. V posledním utkání se Znojmem si připsal hat-trick.

Salzburg vstoupil do nadstavbové části z prvního místa, a tedy i s nejvyšším ziskem bonusových bodů. Nyní však o svůj náskok přišel. Z posledních čtyř zápasů vyhrál pouze jednou, v pátek podlehl Linzi.

"Měli jsme spoustu šancí, abychom ten zápas vyhráli. Nestalo se tomu ale tak," litoval útočník Manuel Latusa. On i jeho tým tak budou chtít plně bodovat v nedělním domácím klání. "Znojmo má bruslařsky velmi silný tým, je nebezpečné i v útoku. Musíme před play-off ukázat, že doma jsme pánové."

Znojmo v nadstavbě zatím vždy bodovalo. Se Salzburgem má navíc dlouhodobě pozitivní bilanci. Letos prohrálo z pěti střetnutí pouze jedno. Vzájemné zápasy navíc přinášejí hodně branek. Důkazem toho byl u duel před týdnem, který skončil pro Orly poměrem 7:6.

"Hrají hodně ofenzivně. Myslím si, že to bude opět taková útočná smršť," přemýšlí útočník Ondrej Šedivý. "Musíme si dát pozor na dobrou defenzívu. Když se nám to povede, můžeme být úspěšní.

Do Rakouska neodcestuje s týmem forvard Ondřej Fiala, který si odnesl z posledního zápasu vážnější zranění ruky. Do sestavy by se tak na jeho místo mohl vrátit Martin Podešva. Doba rekonvalescence se krátí už i obráncům Antonínu Bořutovi a Petru Šenkeříkovi.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 15 5 1 6 89:92

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 2. 1.
body 14 14
aktuální forma Znojmo – Bolzano 6:4
Bolzano – Znojmo 3:2sn
Znojmo – Salzburg 7:6
Salzburg – Linz 2:5
Linz – Salzburg 2:5
Znojmo – Salzburg 7:6
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 56 bodů (27 + 29) John Hughes, 61 bodů (17 + 44)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 30 bodů (11 + 19) Dominique Heinrich, 38 bodů (8 + 30)
brankář Patrik Nechvátal (91,2 %) Luka Gračnar (91,5 %)
využití přesilovek 21,1 % 18,9 %
úspěšnost oslabení 81,9 % 88,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#20 Kristijan Nikolic, #29 Tripimir Piragic
Čároví rozhodčí:#72 Damir Rakovic, #87 Gesper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Lakos, Lattner, Biro, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Trivino, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Pucher, Novák – Beroun, Šeda, Číp – Csamango.
Gračnar – Connelly, Fahey, Kutlák, Viveiros, Heinrich, Pallestrang – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Walter, Latusa – Rauchenwald, Brucker, Hochkofler.