Znojmo uvidí extraligové soupeře, Orli se znovu účastní Tipsport Hockey Cupu

Aktuální zprávy
ČT 22. 4. 2010
<em>Znojmo</em> - Ani v nadcházejícím přípravném období nebudou znojemští hokejoví příznivci ochuzeni o příležitost spatřit na domácím ledě české extraligové celky a vidět jejich konfrontaci s nově se tvořícím orlím týmem. Orli Znojmo se znovu zúčastní letního Tipsport Hockey Cupu a v srpnu 2010 se v něm v základní skupině utkají s Pardubicemi, Spartou, Českými Budějovicemi a Třebíčí. Nejlepší celek postoupí do semifinále.

Tipsport Hockey Cup se po svém znovuobnovení stal tradiční náplní letní přípravy extraligových klubů. Všechny celky z české nejvyšší soutěže mají právo startu v poháru zajištěny automaticky, k těmto 14 klubům je poté doplněno šest mužstev z čela první hokejové ligy. Druhou nejvyšší soutěž budou v poháru zastupovat Ústí nad Labem, Chomutov, Olomouc, Hradec Králové, Třebíč a Znojmo. Nezúčastní se tak loňský semifinalista z Jihlavy.

⇒  V loňském ročníku se Orli utkali také s Kometou Brno

Orli mají na letní pohár zajímavé vzpomínky, v roce 2008 prošel tehdy ještě extraligový tým až do finále, kde před vyprodanou Hostan arénou bojoval s Kometou Brno a po dvou třetinách vedl 4:2, aby svému rivalovi nakonec podlehl 4:5. O necelý rok později se Orli s Brnem utkali znovu, po velké výměně hráčů i soutěží byly oba celky téměř k nepoznání, extraligová kvalita na straně Komety nakonec zvítězila poměrem 4:1.

Letos se Znojmo v základní skupině s Brnem nepotká, ve „východní“ skupině D se totiž objevila Olomouc, a Orli tak budou bojovat s geograficky západněji položenými soupeři. Letní pohár se hraje na jediný vzájemný zápas, a tak do Hostan arény přijedou České Budějovice a Pardubice, naopak Spartu a Třebíč potkají znojemští hráči jen venku.

Základní skupiny Tipsport Hockey Cupu 2010

Skupina A: Pardubice, Sparta, České Budějovice, Třebíč, Znojmo