Znojmo vyráží na první letošní trip. Sobotní zastávkou bude Dornbirn

PÁ 19. 10. 2018
V rámci jedenáctého kola EBEL ligy čeká na Orly rakouský Dornbirn, jenž se v tabulce nachází sedm bodů před nimi. Duel startuje v netradičně v sobotu v 19:15.

Dornbirn má na svém kontě dvanáct bodů, ale to jen díky skvělému začátku, kdy dokázal čtyřikrát v řadě zvítězit. Chorvatský Záhřeb ve třetím kole rozdrtil dokonce poměrem 8:1. V tuto chvíli však na rakouském klubu leží deka. Šest proher za sebou znamenalo propad do spodní poloviny tabulky.

Tým pod vedením kanadského kouče Dava MacQueena se přes léto příliš nezměnil. Defenzíva zůstala téměř totožná, do útoku přišeli znojemským fanouškům dobře známý Radek Číp, Američan Michael Parks či Kanaďan Brendan O´Donnell. Do Dornbirnu mířil v červenci i obránce Antonín Bořuta, avšak ten nedávno odešel do Havířova.

Orli mají za sebou sérii tří domácích utkání v řadě. Nejprve vyhráli s Klagenfurtem, avšak na tento výkon nedokázali v zápasech proti Bolzanu a Vídni navázat a s dvěma nejlepšími celky EBEL prohráli. "Sezónu jsme začali poměrně dobře, ale od zápasu se Záhřebem to bylo čím dál horší. Pak jsme odehráli pár solidních duelů a porazili Klagenfurt, ale to byl výstřel do tmy. Sklouzli jsme zpět," říká kouč Jihomoravanů Miroslav Fryčer, který chce tým na víkendovém tripu navodit do vítězné vlny.

Do Dornbirnu odjelo Znojmo již v pátek, v neděli se přesune do Innsbrucku. Co se týče vzájemných zápasů, v posledních pěti střetnutích se radoval vždy Dornbirn. Utnou Orli v sobotu tuto nelichotivou bilanci?

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
38 21 13 2 2 143:110

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 12. 9.
body 5 12
aktuální forma Znojmo – Vídeň 2:5
Znojmo – Bolzano 0:4
Znojmo – Klagenfurt 2:1
Bolzano – Dornbirn 2:1
Dornbirn – Salzburg 3:6
Dornbirn – Vídeň 2:3
nejproduktivnější hráč C.J. Stretch, 10 bodů (2 + 8) Michael Parks, 10 bodů (6 + 4)
nejproduktivnější obránce Patrick McEachen, 3 body (0 + 3) Leduc Jerome Gauthier, 10 bodů (1 + 9)
brankář Teemu Lassila (85,19 %) Rasmus Rinne (91,50 %)
využití přesilovek 17,50 % 10,00 %
úspěšnost oslabení 75,80 % 73,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#7 Patrick Fichtner, #22 Manuel Nikolic
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, Christian Bärnthaler

Sestavy z posledních zápasů

Halász (21. Lassila) – Tejnor, Parkkonen, Lattner, McEachen, Šnajnar, Novák – Němec, Stretch, Guman – Kalus, Matuš, McPherson – Hlava, Bartoš, Luciani – Špaček, Bulín, Mrázek.
Rinne – Magnan, Connelly, McNeill, Gauthier, Pulli, Vallant – O´Donnell, Timmins, Reid – Broda, Dupont, Číp – Macierzynsky, Häußle, Parks – Häußle, Neubauer.