Znojmo zahájí svůj třetí ročník EBEL doma s Fehérvárem

Aktuální zprávy
PO 8. 7. 2013
<em>Znojmo</em> - Krátce poté, co bylo odhlasováno přijetí italského Bolzana do Erste Bank Eishockey ligy, zveřejnilo vedení soutěže také rozpis zápasů pro sezónu 2013/2014. Ta začíná pro Orly v neděli 8. září na domácím ledě proti maďarskému Fehérváru. Vedení znojemského klubu navíc uspělo při jednání s představiteli EBEL o možnosti dřívějších začátků domácích utkáních hraných ve všední dny. Až na výjimky bude úvodní buly vhozeno tradičně v 17:30.

Úspěšný klub z Bolzana usiloval o vstup do Erste Bank Eishockey ligy již dříve, ale teprve v pondělí dosáhl svého cíle. Zástupci jedenácti klubů soutěže dali italskému rekordmanu v počtu mistrovských titulů zelenou. "Hlasování bylo jednoznačné. Všechny kluby včetně nás byly pro přijetí Bolzana do ligy," řekl manažer Orlů Petr Veselý.

EBEL tedy sice přišla o chorvatský Záhřeb, jenž bude od září působit v ruské KHL, avšak jeho místo zaujme přední italský klub.

První zápas nové sezóny bude odehrán již v sobotu 7. září. Proti sobě se postaví Dornbirn a Villach. Pro zbylou desítku klubů však soutěž začíná až o den později. Orli přivítají Fehérvár. V dalším kole odcestují do Salzburgu. S nováčkem z Bolzana se poprvé střetnou 30. listopadu.

Bohatý program budou mít znojemští hokejisté kolem Vánoc. 21. prosince přijedou na jih Moravy Italové, na Štěpána pak rakouský Linz a na Nový rok maďarský Fehérvár. Mezi tím sehrají svěřenci trenéra Jiřího Režnara další dva venkovní duely v Innsbrucku a v Bolzanu.

Každý tým odehraje v základní části 44 utkání, následovat bude podobně jako loni nadstavbová část, v níž se tabulka rozdělí na horní a spodní polovinu. V únoru ligu na tři týdny přeruší olympijská přestávka. Play-off začíná 7. března 2014, nový mistr bude znám nejpozději 13. dubna 2014.

» Kompletní rozpis zápasů Znojma v EBEL 2013/2014