Znojmo získalo body, ztratilo dva útočníky

Aktuální zprávy
ÚT 2. 1. 2007
Z n o j m o - Po dvou prohraných zápasech mezi svátky potřebovali Orli nějaký bodový příděl a taky zvednout sebevědomí. V utkání se sousedem v tabulce se jim to povedlo více než dobře. Kaňkou na příjemném pocitu bylo zranění Padělka a Pláška, kteří si pochroumali ramenní kloub. Délku léčení se oba útočníci dozví až po důkladném lékařském vyšetření. Hrdinou zápasu byl opět <b>Jiří Dopita</b>, který vstřelil dvě branky, tu první v poslední sekundě druhé třetiny.

„Viděl jsem, že je pár vteřin do konce, tak jsem si řekl, že do toho musím plácnout a gólman to asi trochu podcenil. Prošlo mu to pod patkou hokejky k tyči,“ komentuje svůj zásah Dopita. Prokázal skvělé periferní vidění, pro hokejisty nepostradatelné, a současně i své zkušenosti. „Pokud je chvilka do konce, tak se vždycky koutkem oka podívám, kolik je ještě času. Tentokrát to bylo úplně na hraně nebo možná přesně s časem,“ dodává. Platnost branky musel prozkoumat videorozhodčí a jelikož puk přešel brankovou čáru v čase 39:59, musel být uznán. Znojmo se tak dostalo do dvoubrankového vedení a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná.

Dopita má poslední dobou „čuch“ na góly v posledních sekundách třetin. Dva takhle dal již na Slavii. „Góly padají odevšad a toto bylo hlavně štěstí. I když gólman měl hokejku ve vzduchu, proto mu to tam prošlo. Asi to podcenil,“ zlehčuje situaci Dopita. Svým gólům do šatny taky nepřikládá nějaký velký význam: „Mně je úplně jedno, kdy gól dám, nebo kdy ho dáme. Důležitý je, že to tam spadne.“

Naopak velmi si cení plného bodového zisku. „Po dvou porážkách jsme zase potřebovali zabrat, abychom se drželi v těch patrech, které zaručují play-off, takže to pro nás byly důležité body.“ Chemopetrol nebyl odevzdaným týmem, jak by se ze skóre mohlo zdát. „V první třetině měl Litvínov určitě víc šancí než my, ale to nás dobře podržel Jirka Trvaj. To bylo taky hodně důležitý,“ vysekl Dopita poklonu brankáři. Přesto, že byl zápas z obou dvou stran veden řízně, nevidí to Dopita až tak přehnaně ostré: „Nezdálo se mi, že by to dnes bylo nějak vyhecovaný. Karel Plášek tam narazil do připraveného obránce, kterého neviděl. Nebyl to žádný extra tvrdý zákrok, byl to velký náraz.“

Několikrát omílaná písnička, že Orli hrají výborně doma a z ledu soupeřů body nevozí, se opět po zápase vynořila. Tahoun Znojma Dopita jen krčil rameny: „Jsme rádi, že se nám aspoň doma daří. Na Slavii a ve Vítkovicích jsme neodehráli zápasy špatně. Na Slavii jsme i po dvou třetinách vedli a sahali jsme minimálně po bodu. Dostali jsme ale takové smolné góly. Ve Vítkovicích byl celý zápas až do konce otevřený. Jen nám zkrátka venku nepadají góly.“ Příští zápas jedou Orli sehrát do Pardubic, které vyprášila Slavia. Bude to určitě zajímavý duel před naplněnou halou s jedním bonbónkem navíc. Znojmo poprvé nastoupí proti svému bývalému kapitánovi Pucherovi.