Znojmo zkusí sebrat body zatím neporaženému Zlínu

ČT 20. 9. 2007
<em>Znojmo</em> - Orli si v minulém utkání připsali první výhru a budou chtít uspět i proti Zlínu, který je po dvou kolech zatím stoprocentní a pouze o skóre druhý za Libercem. Hokejisté Znojma mohou jít do zápasu v psychické pohodě, kterou nabrali v duelu s Pardubicemi, jenž dokázali za nepříznivého stavu otočit a zvítězit. Ke třetímu zápasu nastoupí Orli v pátek od 17:00 na stadionu Luďka Čajky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojemští orli mají po loňské sezóně svému soupeři co oplácet. Bodový poměr 9:3 ve prospěch Zlína hovoří za vše. Na zlínském ledě nejprve podlehli těsně 1:2 a v druhém utkání si odvezli pouze bod za porážku 3:4 po nájezdech. O mnoho lépe si nevedli ani v Hostan aréně, kde v prvním utkání zvítězil Zlín 3:1, až v posledním souboji se radovalo Znojmo, když dokázalo zvítězit 2:1 po samostatných nájezdech.

Tým RI OKNA Zlín v přípravě nezahálel a nastoupil k sedmnácti zápasům. Zaznamenal sedm výher, dvě remízy a osm porážek. Tipsport Hockey Cup zakončil na nepostupovém druhém místě skupiny "D".

V úvodních dvou kolech extraligy získal Zlín všech šest bodů. Nejprve zvítězil na vlastním ledě 2:1 nad pražskou Spartou a se třemi body se vracel také z Kladna, které porazil 4:1.

K největším oporám mužstva patří brankář Igor Murín, obránce Martin Hamrlík a útočníci Petr Leška a Jaroslav Balaštík, jenž se do týmu vrátil po zkušenostech z NHL a Švédska. Jediným hráčem ve zlínském kádru, který se představil v dresu Orlů, je útočník Ivan Rachůnek.

Znojmo se bude muset kromě Švrčka a Troligy obejít i bez svého kapitána Radima Bičánka, který si proti Pardubicím pochroumal rameno a bude minimálně tři týdny mimo hru. Za domácí se v novém ročníku extraligy ještě nepředstavil zraněný obránce Martin Hamrlík, ovšem v pátek by se již mohl na ledě objevit.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Tesařík, Bičánek, Chvátal, Mojžíš, Kotaška - Demel, Dopita, Erat - Plášek, Haman, M. Růžička - Selingr, J. Svoboda, Padělek - Meidl, R. Procházka, Beroun

RI OKNA ZLÍN: Murín - Vosátko, Galvas, Nosek, Ďurák, Zubíček, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Balán, R. Pšurný - F. Čech, Mokrejš, Piluša

Ostatní zápasy 3. kola