Znovu proti lídrovi. Sesadí Orli také Linz?

SO 4. 10. 2014
Pátečním cenným úspěchem v Salzburgu Orli získali třetí venkovní výhru této sezóny. Doma ale dosud neuhráli ani bod. Změnit to mohou už v neděli od 17:30, kdy do Znojma zavítá současný vedoucí celek tabulky, EHC Black Wings Linz. Využijte speciální akci a přiveďte na hokej druhého člověka zcela zdarma!
» Hvězda soupeře
Kanadský brankář Michael Ouzas je s úspěšností zásahů přes 95 % základním pilířem nejlepší obrany v lize. V 6 utkáních inkasoval Linz jen 7 branek.

Linz je pro znojemské fanoušky dobře známým soupeřem. Na jaře tohoto roku spolu Orli a Černá křídla svedla emotivní čtvrtfinálovou sérii play-off, v níž byl úspěšnější rakouský celek. A tým kanadského kouče Roba Dauma začal letošní sezónu skvěle, všech šest utkání vyhrál a vede tabulku, přestože odehrál o utkání méně než ostatní týmy.

Linz se opírá především o sehranost, udržel téměř všechny hvězdy a dokázal tým vhodně posílit. Může se opřít nejen o dvě špičkové útočné formace, ale také o solidní defenzivu, která zatím v šesti utkáních inkasovala pouze sedmkrát. V Klagenfurtu tento tým zvítězil 9:0 a podrazil trenérskou židli pod Martinem Stloukalem, naposledy v pátek si v pohodě poradil s Lublaní 4:0.

Znojmo v pátek potvrdilo, že na venkovních kluzištích patří k nejlepším týmům EBEL. Na ledě tehdy vedoucího Salzburgu zvítězilo 5:4, když tým nepoložilo ani nepříznivé skóre 1:3 po dvaceti minutách. Druhý vítězný zápas v řadě odchytal Patrik Nechvátal, který týmu pomohl 47 úspěšnými zásahy. Mimo hru zůstávají zranění Martin Podešva a Tomáš Tomek.

Speciální akce 1 + 1: Přiveďte na hokej kamaráda zdarma

Vedení Orlů ve spolupráci s A-týmem přichystalo fanouškům jako poděkování za věrnost a podporu speciální akci 1 + 1 zdarma. Při koupi vstupenky na pokladně dostanete druhou ZCELA ZDARMA. Zároveň budou na jednu platnou permanentku vpuštěni dva fanoušci.

Navíc, pokud návštěva na utkání přesáhne hranici 2750 diváků, bude se celý další domácí zápas točit pivo za pouhých 10 Kč. Pozvěte kamarády a přijďte podpořit svůj tým!

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
19 9 6 3 1 67:57

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Black Wings Linz
pozice v tabulce 6. 1.
body 6 12
aktuální forma Salzburg - Znojmo 4:5
Bolzano - Znojmo 2:4
Innsbruck - Znojmo 5:2
Linz - Lublaň 4:0
Dornbirn - Linz 1:3
Klagenfurt - Linz 0:9
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 8 bodů (3 + 5) Rob Hisey, 11 bodů (3 + 8)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 6 bodů (1 + 5) Frank MacDonald, 4 body (1 + 3)
Sebastian Piche, 4 body (0 + 4)
brankáři Patrik Nechvátal (93,3 %) Michael Ouzas (95,2 %)
využití přesilovek 25,00 % 17,86 %
úspěšnost oslabení 73,17 % 84,62 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #9 Shane Warschaw, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (Cikánek) – Štach, Grof, Bača, Pavlikovský, Sova, Bořuta, Klimíček, Nemčík – Rosa, Rehuš, Tomas – Havlík, Pucher, Lattner – Novák, Šeda, Beroun – Abdul, Bartoš, Číp.
Dechel (Ouzas) - Murphy, R. Lukas, Piche, Dorion, MacDonald, Mitterdorfer, Fechtig, Mayrhauser - Lebler, Moran, Ulmer - Kozek, Hisey, Hofer - Iberer, Oberkofler, Spannring - Rau, P. Lukas, Macierzynski.