Zpátky do boje! Na Orly čeká zápasový expres, první zastávka: Maďarsko

ÚT 25. 1. 2022
Po dvanácti dnech se znojemští hokejisté vracejí do zápasového rytmu. Jejich prvním soupeřem po neplánované pauze bude maďarský Fehérvár, a to ve středu od 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Maďarský celek potkal v lednu stejný osud jako Jihomoravany. Před dvanácti dny nastoupil kvůli několika pozitivním případům nemoci Covid-19 do karantény a od té doby neodehrál jediný zápas ICEHL. O víkendu však sehrál finální zápas Maďarského poháru, v němž nestačil na Debrecín. Poslední ligový duel před neplánovanou pauzou svěřenci amerického trenéra Kevina Constantina prohráli, doma nestačili na Innsbruck. V tabulce jsou třetí.

Naopak Znojmo si ze dvou posledních utkání odneslo dvě výhry, navíc v nich vstřelilo dohromady 12 branek. Doma postupně porazilo Vídeň a Linz. Nyní bude chtít na tyto výsledky navázat a pomoci k tomu má i nová útočná posila z Kanady – Brett Neumann. Během následujících třinácti dnů odehrají Jihomoravané hned 8 zápasů! Polovinu z toho na domácí půdě.

Zajímavosti

• Znojmo se během neplánované zápasové pauzy posunulo na osmé místo v tabulce. Může za to upravené pravidlo, kdy o pořadí týmů v tabulce rozhoduje průměr bodů na utkání.
  • Znojmo a Fehérvár patří k týmům s nejméně odehranými zápasy. Na svém kontě jich mají pouze 33. Naopak Graz o pět více.
  • Ve vzájemných zápasech se doposud dařilo vždy domácímu týmu. Orli vyhráli mezi vánočními svátky v Nevoga aréně 6:3, o tři týdny dříve prohráli v Maďarsku 1:5.
  • Střetnou se dva týmy s nejlepší střeleckou efektivitou v lize. Úspěšnost střelby obou celků je 12 %.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Oto Durmis, Daniel Konc

Sestavy z posledních zápasů

Hydro Fehérvár AV19:Kornakker (22. Tirronen) – Horváth, Campbell, Fournier, Nilsson, Reiter, Szabó, Retfalvi – Kuralt, Hari, Magosi – Petan, Sarauer, Erdély – Terbocs, Jacobs, Shaw – Mihély, Neméth.
ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Younan, Haman, Bartko, Tejnor, Stránský – Ahl, Matuš, Eriksson – Gorčík, Prokeš, Luciani – Svoboda, Zubov, Oščádal – Kvasnica, Brittain, Köver.