Zpět do Korutan! Play-off tam vždy rozhodovalo až prodloužení

ČT 2. 3. 2017
Čtvrtfinále play-off mezi Znojmem a Klagenfurtem se vrací na led Rakušanů. Ti mají po dvou zápasech do semifinále blíže, ovšem rozhodnuto zdaleka není. Podaří se Orlům získat první bod? To se uvidí v pátek od 19:45. Duel bude v živém vysílání přenášet televizní kanál SKY.
» Hvězda soupeře
Rakouský útočník Thomas Hundertpfund vstřelil v úterý ve Znojmě dvě branky

Týmu od jezera Wörthersee se v úterý podařilo udělat další krok za postupem do semifinále, když na jihu Moravy zvítězil 3:2. Zápas byl stejně jako ten předchozí vyrovnaný do posledních minut, avšak štěstí stálo znovu na hokejkách Rakušanů.

"Tři nebo čtyři góly v sérii jsme dostali po nějaké naší teči. Měli jsme prostě smůlu," litoval kapitán Jiří Beroun. "Musíme se cpát více do branky a posbírat puky na dorážky. Bude klíčové, jak tyto šance využijeme."

Orli jsou v zápasech sice střelecky aktivnější, na Tomáše Dubu vyslali již osmdesát čtyři střel, avšak pouze pět puků propadlo za záda českého brankáře ve službách Klagenfurtu. "Play-off jsme začali úspěšně, ovšem Znojmo se prezentuje jako těžký soupeř. Jsme si vědomi toho, že musíme být každou minutu na pozoru, protože jakékoliv zaváhání mohou potrestat," všímá si Duba.

Série tak bude v pátek pokračovat za stavu 2:0 pro domácí, avšak Orli neházejí flintu do žita. "Čtvrtfinále ještě nekončí a 0:2 nic není. Musíme jet dál," burcuje obránce Libor Šulák, který v sérii obstaral již tři branky.

Jihomoravané pamatují nepříznivý vývoj čtvrtfinálové série z loňské sezóny. To prohrávali s Dornbirnem taktéž 0:2 na zápasy, přesto to nakonec dotáhli až do finále. Další zajímavostí je fakt, že Klagenfurt si vedení 2:0 na zápasy dokázal v play-off vždy pohlídat a vždy rozhodl tuto sérii ve svůj prospěch. Ve vyřazovacích bojích vyhrál od sezóny 2003/2004 dvaadvacet duelů z jednatřiceti.

Znojmo hraje s Klagenfurtem čtvrtfinále již podruhé a jeho venkovní zápasy rozhodovalo vždy až prodloužení. Kromě sto osmdesáti minut základní hrací doby se zde hrálo dalších padesát pět minut nastaveného času, což je téměř celé další utkání! Pouze jeden ze tří duelů však na svoji stranu získal český celek.