Zpět na hokej! Na programu je česko-slovinský duel

PO 15. 11. 2021
Po reprezentační pauze se znovu rozjíždí ligové zápasy a na znojemské hokejisty čeká soupeř z kategorie těch nejtěžších - lídr tabulky z Lublaně. Slovinci se po necelých dvou týdnech vrací na českou půdu s jasným cílem odčinit předchozí prohru. Jak zareagují Orli? Duel startuje v úterý od 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Kouč Mitja Šivič vsadil společně s vedením slovinského klubu převážně na domácí hráče, které velmi dobře doplnili o dva zkušené Kanaďany, dva Finy a šikovného francouzského útočníka Guillauma Leclerca, jenž momentálně kraluje bodování celé soutěže. V bráně Lublaně najdeme pro znojemského fanouška známé jméno – Žan Us oblékal v sezoně 2014/2015 český dres v rámci juniorské EBYSL.

Týmová alchymie funguje výtečně a klub je od prvních ligových kol na absolutní špičce soutěžní tabulky. S šestatřiceti body získanými v šestnácti zápasech (pouhé čtyři prohry!) odráží útoky druhého maďarského pronásledovatele z Fehérváru. Lublaň se navíc může pochlubit nejaktivnějším útokem (62 vstřelených branek) a na druhou stranu také nejpevnější obranou (38 inkasovaných branek) celé ICE Hockey League.

Znojemští hokejisté střídají výhry a porážky s téměř železnou pravidelností, čemuž odpovídá i devátá příčka ve velice vyrovnaném středu tabulky. Velmi ale chybí několikazápasová vítězná šňůra, která by týmu pomohla vyšvihnout se do vyšších pater. Také tomu by měla pomoci trenérská osobnost Glena Hanlona, jenž doplní trenérské duo Jiří Beroun a Tomáš Jakeš. Kanadský kouč má již za sebou první tréninky s Orly.

Ti se v letošním ročníku střetli s Lublaní již dvakrát. První měření sil na slovinském ledě vyhráli domácí 6:4, i když Znojemští v závěru mocně dotahovali. Odveta na jihu Moravy dopadla lépe pro český celek, který sice dvakrát dotahoval, nakonec však soupeře udolal v prodloužení a zásluhou Samuela Fejese zvítězil 4:3.

Zajímavosti

• Lublaň prohrála své dva poslední zápasy. Nejdříve podlehla Orlům, posléze padla na domácím ledě s Fehérvárem (1:2).
  • V každém z dvou předešlých zápasů Orlů s Lublaní dokázali skórovat hned tři borci – Žiga Pance, Anthony Luciani a Radek Prokeš (ten se trefil dokonce třikrát).
  • Znojmo je tým s nejúspěšnějším využitím přesilovek (28,2%), Olimpija zase nejlépe bránícím mužstvem v oslabení (86,4%).

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Sebastian Bedynek, Pierre Racicot

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Sedlák, Culkin, Haman, Younan, Bartko, Tejnor, Stránský – T. Svoboda, Zubov, Fejes – Matuš, Němec, Brittain – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, O. Svoboda, Oščádal – Köver.
HK Olimpija Ljubljana:Hölsä– Piché, Magovac, K. Čepon, Erving, Logar, Štěbih, Zezelj, M. Čepon – Pance, Mušič, Šturm – Leclerc, Simšič, Murphy – Koblar, Kalan, Čimžar – Jezovšek, Tomaževic, Sodja.