Žraloci proti Orlům, do Znojma zavítá Innsbruck

PO 12. 10. 2015
Znojemští hokejisté mají před sebou v rychlém sledu další domácí souboj. Přicestuje totiž Innsbruck a pokud se Orli, kteří se momentálně nacházejí na prvním místě tabulky, nechtějí dostat na dostřel dalším týmům, měli by bodovat. Úterní duel startuje v 18:30.
» Hvězda soupeře
Jeff Ulmer táhle letos společně s Johnem Lammersem ofenzívu Žraloků. Má na svém kontě již devět bodů za 5 branek a 4 asistence.

Stejně jako třeba Vídeň či Dornbirn řešili i Žraloci otázku, kdo bude po letní pauze zastávat pozici brankářské jedničky. Volné místo obsadil kanadský gólman Andy Chiodo, který v loňské sezóně působil ve slovinské Lublani, načež po 39 odchytaných zápasech odešel do Finska. Před sezónou se ale vrátil zpět do EBEL. Další posilou se pak stal sedmatřicetiletý Derek Hahn, jenž téměř celou kariéru strávil ve švýcarské a německé lize. Naposledy oblékal dres Ingolstadtu. Kostra týmu zůstala stejná jako vloni. Hráči a fanoušci ale věří, že letos se jim konečně podaří nakouknout do vyřazovacích bojů.

Celek z hlavního města Tyrolska vkročil do nové sezóny EBEL poměrně úspěšně. Co však brzdí Žraloky za plavbou do horních pater tabulky, jsou nevyrovnané výkony. V posledních kolech se zdá, že tým našel tu správnou chemii. Dvakrát za sebou dokázal vyhrát, stále mu ale patří pouze 7. místo ligové tabulky. Na Orly ztrácí jen 6 bodů. "Můžeme být spokojení se začátkem ligy a dívat se směrem nahoru. Ve Znojmě musíme hrát uvolněně a teprve pak můžeme podat lepší výkon," hodnotí start nejproduktivnější hráč týmu Jeff Ulmer.

Znojemští sice po skvělém začátku stále vedou tabulku, ovšem poslední dva zápasy se jim výsledkově nepovedly. Naposledy ztratili body před čtyřmi tisíci diváky proti Vídni. Lodivod Jiří Režnar vidí problém hlavně v častém vylučování. Orli jsou totiž druhým nejtrestanějším týmem celé soutěže. "Musíme být více disciplinovaní. Z dlouhodobého hlediska je to příliš namáhavé. Hráči, kteří by měli hrát přesilovky, posíláme na oslabení a ti potom nemají sílu. Proti Innsbrucku budeme ale připraveni a chceme vyhrát," vysvětluje.

Český tým stále zdobí výkony Patrika Nechvátala, který se drží nad čtyřiadevadesáti procenty úspěšnosti zákroků. V posledních dnech se daří i Romanovi Tomasovi, ten v minulých pěti duelech vsítil hned šest branek. Colton Yellow Horn je i po deseti kolech se čtrnácti body nejproduktivnějším hráčem EBEL.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 8 4 1 1 46:34

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 1. 7.
body 22 16
aktuální forma Znojmo – Vídeň 1:2p
Villach – Znojmo 4:2
Znojmo – Lublaň 7:2
Villach – Innsbruck 3:4sn
Graz - Innsbruck 1:2
Innsbruck - Klagenfurt 3:6
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 15 bodů (7 + 8) Jeff Ulmer, 9 bodů (5 + 4)
John Lammers, 9 bodů (4 + 5)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 8 bodů (4 + 4) Nicholas Russ, 6 bodů (2 + 4)
brankář Patrik Nechvátal (94,50 %) Andy Chiodo (92,30 %)
využití přesilovek 14,00 % 14,60 %
úspěšnost oslabení 92,30 % 90,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #22 Manuel Nikolic
Čároví rozhodčí:#98 Michael Johnstone, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Nemčík, Bača – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Rehuš, Číp – Špaček, Šeda, Csamago.
Chiodo – Liffiton, Vanballegooie, Ross, Saringer, Ember, Schaus, Schramm – Schennbach, Hahn, Ulmer – Lammers, Spurgeon, Mössmer – Schuller, Valdix, Hörtnagl – Hanschitz, Steinacher, Frischmann.