Zúžení orlího kádru proběhne do konce týdne

Aktuální zprávy
ČT 5. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Již na začátku příštího týdne bude jasněji o podobě hráčského kádru znojemských hokejistů pro nadcházející prvoligovou sezónu. Množství mladých hráčů z Třince, které se v prvních dnech a týdnech přípravy na ledě vystřídalo ve znojemské kabině, se předvedlo trenérům Soudkovi a Kastnerovi také v zápasovém zatížení a na řadě je jednání o konkrétních jménech. „Na zítřejším utkání v Třinci se bude jednat, jakým způsobem by spolupráce měla probíhat,“ řekl Milan Kastner.

Příchod desítky převážně mladých hráčů ze severu Moravy na konci července rozšířil počet hokejistů trénujících na ledě Hostan arény na úctyhodných třicet. „Viděli jsme tu asi deset hráčů Třince, kteří by připadali v úvahu. Do konce týdne máme rozhodnout, které hokejisty si tady chceme nechat, na jejich lepší ohodnocení a výběr nejlepší varianty ale máme málo času. Uvidíme, jak šťastnou budeme mít ruku při výběru,“ popisuje asistent trenéra Milan Kastner.

⇒  Milan Kastner

„Sestava v předchozích duelech byla hodně kombinovaná, v každém utkání jsme nechali jednu pětku odpočívat, abychom nově přicházející hráče viděli nejen na co nejvíc minut, ale i na co nejvíce postech. Tomu se dá přisoudit i fakt, že ne všechny třetiny dnes měly stejnou úroveň, v přípravě je ale potřeba tyto věci zkoušet,“ vyjádřil se bezprostředně po vítězném utkání s Jihlavou, v němž Orli zvítězili 2:0 také za přispění šestice kmenových hráčů Třince.

Do Berouna, kde znojemský tým utkáním se Spartou v pondělí vstoupí do letního Tipsport Cupu, tak už pojede zúžený výběr, čítající obvyklý počet hokejistů. „Začínali jsme se šesti pětkami, to už po víkendu nebude pravda. Zůstanou tu čtyři útoky, navíc možná jeden až dvě místa, o kterých se bude rozhodovat,“ vyjádřil se Kastner, který bude společně s Karlem Soudkem čekat na výsledek pátečního jednání s vedením Ocelářů. „My v tuto chvíli ještě nevíme, kdo nakonec bude k dispozici. Může to být Vrba, Hampl, nebo kdokoliv z dalších hráčů. Ukázali, že mají svou kvalitu, a pokud dohoda dospěje do zdárného konce, určitě je využijeme,“ uzavřel.