Orli Znojmo Orli Znojmo
Fotografie není přiložena
útočník
Jaromír
Kverka
Narozen
11.11.1971
Hůl
levá
Výška
178 cm
Váha
88 kg

O hráči

Jaromír Kverka začínal s hokejem v pražské Konstruktivě, odkud v páté třídě přestoupil do pražské Sparty. Skvěle si vedl na šampionátu juniorů do 18 let v Kyjevě, kde nasbíral v 6 utkáních 9 bodů a výrazně přispěl ke stříbrným medailím. Za dospělé začal hrát ve Spartě v osmnácti letech v sezóně 1989/90. Hned nastupoval celkem pravidelně a zatížil konta soupeřů šesti brankami, navíc přidal deset asistencí. Zažil úvod jako v krásném snu, Sparta totiž zakončila sezónu ziskem mistrovského titulu. V roce 1991 si zahrál na mistrovství světa dvacetiletých v kanadském Saskatoonu, kde Čechoslováci vybojovali bronz.

Ve Spartě odehrál "v jednom tahu" dlouhých sedm sezón. Druhý titul ve Spartě přidal v roce 1993, kdy nastupoval v útoku s Martinem Rouskem a Michalem Supem. V základní části odehrál kvůli zranění jen polovinu zápasů, ovšem v play-off doslova zářil a patřil k nejproduktivnějším hráčům. V roce 1995 si poprvé ve své kariéře odskočil z Prahy, když nastupoval za Duklu Jihlava. Tam prožil svou do té doby nejprduktivnější sezónu, k 16 gólům přidal 19 asistencí. V té době se probojoval do reprezentace. V sezóně 1995-96 odehrál tři zápasy za českou reprezentaci, nastřílel v nich tři branky! Po sezóně vyrazil Jaromír Kverka na své jediné zahraniční angažmá. Tehdy bylo hodně v módě Japonsko a Kverka zkusil štěstí v Jukijiruši. V šestičlenné tabulce skončil Kverkův klub čtvrtý a v kanadském bodování soutěže obsadil Kverka šestnácté místo. Po roce se vrátil do Sparty, kde odehrál svou nejlepší sezónu v tomto klubu. Hlavně v play-off exceloval, v 11 zápasech měl skvělý průměr bodu na zápas, červené světlo za soupeřovou brankou rozsvítil v 7 případech! Stačilo to však jen na bronzové medaile.

Po sezóně přestoupil do Karlových Varů, kde se stal součástí legenrárního útoku Janků-Kverka-Rousek. "Ke gólu je kousek!" - skandoval karlovarský kotel. Celá řada získala 105 bodů a kdyby se k ní přidal i zbytek mužstva, mohla Becherovka skončit na lepším než 11. místě. V následující sezóně výkonnost řady kulminovala, Janků si připsal 40 bodů! V průběhu ročníku 2000-01, který Becherovka nakonec zakončila v baráži, byl vyměněn Rousek do Slavie a tak skončila i slavná řada. V loňské sezóně Kverka začal sezónu až ve čtvrté řadě a i když se postupně propracovával v klubové hierarchii výše, trenér Marek Sýkora mu moc prostoru nedával. I proto byl uvolněn na roční hostování do Znojma.

Články o hráči

Rozhovory
st 21. 5. 2003

Nové tváře Orlů 2003/2004 I.

Z n o j m o - Prvním novým hráčem, který se na jaře objevil ve znojemském týmu, je Jaromír Kverka. Všech jeho patnáct sezón mezi muži, vyjma...
Aktuální zprávy
čt 1. 5. 2003

Posily Znojma: Duba, Mojžíš, Kverka, Rataj a Pardavý!

Z n o j m o - Pět nových hráčů přichází do týmu Znojemských orlů. A nejedná se o ledajaká jména. Pětice posil Znojma sehrála za svou dosavadní...

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky