Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo
přát
Přípravné zápasy - pá 1. 8. 2003
Trenčín
Reportáž pro tento zápas není k dispozici

Trenčín přivezl dva bývalé znojemské hráče Heše a Václava Krále. V kleci Orlů si svou premiéru odbyl Tomáš Duba, který se během utkání blýskl několika skvělými zákroky.

V polovině první třetiny se hráči nechávali příliš často a zbytečně vylučovat. První gól ale přišel z hole Mikulíka až v 16. minutě. Hosté odpověděli o dvě minuty později Janikem při své početní výhodě pět na tři. V úvodu druhého dějství zblízka nepřehodil ležícího brankáře Halu Uram, o chvíli později se do odkryté brány netrefil Erat. Skóre se změnilo ve prospěch Orlů ve 29. minutě, kdy do trenčínské brány dorážel puk Pardavý. O vzrušení se zhruba v půli druhé třetiny postarali rvačkou Snopek s Václavem Králem, za což byli oba vyloučeni na pět minut plus do konce utkání.

V poslední dvacetiminutovce se zaskvěl brankář Duba, přesto však ve 44. minutě dostal po chybě Havíře gól od Koložvaryho. Vyrovnaný stav vydržel až do 55. minuty, kdy na 3:2 zvýšil Haman. V poslední minutě si trenéři Trenčína vzali oddechový čas a od této doby se zápas změnil v exhibici domácích. Pardavý bombou od modré prostřelil trenčínského brankáře a zahákovaný Plášek proměnil rozhodčím nařízený samostatný nájezd.

Vydařený vstup do přípravy

Z n o j m o - V prvním přípravném utkání sezóny 2003-2004 se Orli představili na domácím ledě proti týmu HC Dukla Trenčín. Cílem trenérů bylo vyzkoušet různé varianty útočných a obranných formací, proto hra obou mužstev byla poněkud rozháraná. První letošní branku Orlů vstřelil Mikulík, dvakrát skóroval Pardavý a po jedné brance si připsali Haman a Plášek, který proměnil trestné střílení v závěru utkání.

Znojmo - Trenčín 5:2

Autor: BaM

Statistiky hráčů

Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek:
Čekali jsme těžký zápas, protože Trenčín už je čtyři týdny na ledě. Pro nás to byl první zápas a myslím si, že první dvě třetiny jsme měli hru ve své moci, měli jsme víc šancí. Ve třetí třetině už to bylo trošku upracované, byla znát únava. Navíc odstoupil pro zranění Benák a Snopek se nechal vyloučit ze zápasu, takže ta sestava už potom byla rozbitá. Třetí lajna, kterou jsme záměrně střídali kvůli zítřejšímu zápasu s Třebíčí, byla nerozehraná. Pozitivní bylo, že jsme se dokázali prosadit a dá se říct, že všichni odehráli dobrý zápas.
Příčinou té rvačky byla nervozita ze začátku sezóny, rozhodčí přehlédli pár faulů a pískali zbytečnosti a led byl špatný.
Byli jsme zvědaví na Tomáše Dubu. Myslím si, že chytal velice dobře, podržel mužstvo v pravý okamžik a pokud mu to tak půjde dál, tak bude dobře.
Peter Pucher přišel s tím, že bych chtěl hrát více dozadu a jako centr tam má prostor. Odehrál velice dobrý zápas.
Ján Pardavý je výborný hokejista, což předvedl hned v prvním zápase a věřím, že mu to zůstane.

Ján Pardavý:
Hrálo se mi v pohodě, ale zatím je cítit únava, protože příprava byla dost náročná. Na špatném ledě se hrálo těžko, ale vyhráli jsme první zápas, který se, myslím, vydařil.

Tomáš Duba:
Zápas byl vyrovnaný, my jsme to zvrátili v poslední třetině. Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli a já jsem se mohl předvést divákům výhrou. Jsem rád, že jsme se v závěru zvedli, že kluci dali ty góly a pomohli mi.
Co se týče mých zákroků, tak zápas byl trochu o štěstí, ale byl dobrý. Soupeři mě trefovali. Když je potom štěstí, tak už to jde a jsem rád, že jsem na začátku ten jeden zápas vychytal a udělal si dobrý základ.