Benák vystřelil 9 vteřin před koncem prodloužení ve Vsetíně dva body

30.11.2003 | Michal Berg

V s e t í n - Urputný hokej a excelentní výkony obou gólmanů přinesl nedělní souboj na Lapači. Orli se po dvě třetiny nemohli dostat pořádně do hry, ale držel je brankář Duba, naopak v poslední části se zaskvěl Biegl, který má v současné době výjimečnou formu. Prodloužení přineslo bezstarostný hokej s množstvím šancí, z nichž se ujala až přesilovková střela Václava Benáka devět vteřin před koncem. Tomáš Duba udržel čisté konto počtvrté v sezóně, Orli se ziskem dvou bodů dotáhli na rozdíl jediného bodu za čtvrtou Spartu.

28.kolo, neděle 30. 11. 2003, 17:00, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
po prodloužení
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1
Branka a nahrávky: 65. Benák (Uram, Pucher). Rozhodčí: Rejthar - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 3280

Hráčské statistiky

Vsetínská hokejová: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Pavliš, Demel - R. Hruška (41. Prokop), M. Čech, Selingr - Ambruz, Vak, Stantien - od 61. navíc Valko. Trenéři: Tabara a Režnar.
ORLI ZNOJMO: Duba - Havíř, Němeček, Benák, Mojžíš, Křetinský, Snopek - Uram, Pucher, Barus - Milan Procházka, Ludvík, Plášek - Haman, M. Straka, Pardavý. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.

Čtyři zápasy neporažený Vsetín představil v zápase se Znojemskými orly nové dresy s logem České spořitelny. Opatrná první třetina se nesla v duchu mírné převahy domácího mužstva, které na Lapači už měsíc naplno nebodovalo. Veškeré střelecké pokusy Vsetína však končily na pozorném brankáři Dubovi, který si poradil jak s tečí Libora Pavliše, tak s dělovkou Patrika Luži.

Bezkrevní Orli se na vsetínskou branku snesli až v přesilové hře v polovině první části, kdy se Biegl jen ohlížel po Benákem tečované střele. Vsetín mohl jít do vedení ve vlastním oslabení, kdy jen centimetry scházely důraznému Demelovi, který zachytil váhavou Dubovu rozehrávku. V závěru se na ledě přitvrdilo a za ostré „hity“ Puchera a Demela by se nemuseli stydět leckteří hromotluci v zámořské NHL.

V prvních vteřinách druhé části zastavil Duba akce útočně naladěných obránců Jaškina a Frola a poté následovala čtvrthodina hokejové hlušiny. Kouskovaná hra plná vyloučení tribuny dokonale uspávala a až závěr přinesl několik pozoruhodných okamžiků, ve kterých zazářili oba muži v maskách. Nejprve Duba s jistotou vybruslil Hudce v samostatném nájezdu, Biegl hned vzápětí kontroval reflexivním máchnutím lapačky proti Barusově dorážce. Na betonech vsetínského gólmana poté ztroskotal i Paradavý, Biegl si bravurně poradil i s dvojicí následných dorážek. Show gólmanů zakončil Duba pokrytím sóla Tomáše Demela.

V závěrečné části pozvolna narůstal tlak Znojma, Biegl se zaskvěl především nevídaným trojzákrokem proti třem pokusům třetího útoku Orlů, jenže v normální hrací době se Orlům nepodařilo zlomit kouzlo klíčového muže vsetínské sestavy. V prodloužení, hraném již bezstarostně, se šance valily na obě strany ve velmi krátkých intervalech a rozhodnutí pak přinesla chyba Vaka, který fauloval Procházku a obránce Benák pouhých 9 vteřin před závěrečnou sirénou protlačil od modré puk za Bieglova záda.

Milan Kastner: "Z obou stran se hrál velice vyrovnaný zápas. Nejlepší hráči byli oba brankáři, předvedli dnes vynikající zásahy. My jsme začali špatně, nedostávali jsme se do hry, nedařila se nám rozehrávka. Díky gólu 9 vteřin před koncem vezeme dva body a můžeme být docela spokojeni."

Zdislav Tabara: "Mrzí nás neproměněné šance na začátku zápasu. Před znojemskou branku jsme se ve zbytku zápasu dostávali těžko. Prodloužení je už buď a nebo, proto jsme nasadili tři útočníky. Diváci viděli urputný a dle mého názoru kvalitní hokej."