Erste

Marek Uram v televizi ukázal, co umí

Marek Uram v televizi ukázal, co umí
02.03.2002 | David Schlegel

První znojemská formace s Pucherem a Uramem na křídlech dala slovenskému kouči Filcovi před televizními kamerami pořádně za vyučenou za jeho nominaci do Salt Lake City. První řada zařídila oba góly a posunula Znojmo blíže kýženému sedmému místu.

50.kolo, sobota 2. 3. 2002
2
Znojmo
Č. Budějovice
1
11. Uram (Havíř, Pucher), 29. Haman (Uram, Křetínský) - 48. Šimánek (Sailer). Rozhodčí: Šindler - Čech, Kalivoda. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 4500
ORLI ZNOJMO: O. Svoboda - Křetínský, Havíř, Holík, Pavel Kumstát, Klimeš, Benák - Pucher, Haman, Uram - M. Procházka, Vorel, Plch - Barus, Folta, Petr Kumstát - Plášek
ČEZ Motor České Budějovice: Hudáček - Suchánek, Chaloupka (21. Krajíček), Nedoma, Barinka, Čierný, Vaneček - Bartoš, Štrba, Mrázek (41. Řehoř) - Šimánek, Michálek, Sailer - Brož (41. Vondrka), Novotný, Rob

V sestavě domácích se v první obranné dvojici vedle Davida Havíře objevil někdejší kapitán Opavy Aleš Křetinský, jenž letos hájil barvy Rosic, a výborně plnil úkoly defenzivního obránce v elitní znojemské formaci, která nakonec rozhodla zápas. Již v samém úvodu našel Marek Uram Radka Hamana, jenž orazítkoval horní tyčku Hudáčkovy branky. V 7. minutě našla hvězda zápasu Uram Milana Procházku, jenže tomu zabránil ve skórování pohotový pravý Hudáčkův beton. V 10. minutě byl vyloučen budějovický obránce Lukáš Chaloupka, který stejně jako Michal Barinka nastoupil ke svému prvnímu extraligovému zápasu, a početní výhodu Orli téměř vzápětí využili. Neudržitelný Marek Uram si nabruslil před gólmana a prostřelil Hudáčka mezi betony. Pokud se pan Filc na Slovensku díval na Českou Televizi, dostala slovenská nominace na mistrovství světa opět konkrétnější podobu. V 15. minutě hledal Plch před brankou Procházku, ale nenašel ho. České Budějovice působily v úvodu zápasu dojmem hodně mokrých sirek, oheň ne a ne vzplanout. Poprvé si škrtly až v 16. minutě. Vynikající forčeking Brože pomohl k akci Novotnému, ale jeho krásná přihrávka na Roba zůstala nezužitkována. V 17. minutě zaplaval Milan Nedoma a po Pucherově přihrávce se ocitl před Hudáčkem Havíř, leč nedal. V poslední minutě první třetiny hrozili před Svobodou Vaněček s Bartošem, znojemský brankář si však připsal tři perfektní zákroky.

Druhou třetinu začali šancí Jihočeši, Štrbova akce vyústila v šanci Mrázka, ale Svoboda pokryl i následnou střelu Čierného. Střelu Milana Procházky pak neúspěšně dorážel Plch. Aktivitu Budějovic pak přibrzdil opět první útok. Ve 29. minutě zavezl Křetinský puk do pásma, puk převzal Uram, který lahůdkově našel Radka Hamana a diváci jásali podruhé. V závěru třetiny se hezky před Hudáčka proháčkoval Peter Pucher, ale jeho bekhend mířil nad. Pak ještě Vaněček prováhal slušnou šanci na druhé straně. Jinak byla druhá třetina spíše hokejovou analogií nemastného a neslaného hovězího vývaru.

O přestávce trenér Liška hosty správně nabudil a pomohl dodat hokeji trochu omastku i soli. Nejprve se sice v šanci vystřídali Uram a Pucher, ale ve 48. minutě si obrovskou šanci vypracovala Štrbova formace. Její centr clonil před brankou a nebezpečně pálila obě křídla. Při šanci fauloval obránce Pavel Kumstát a ihned po vhazování výborně tečoval Sailerovu střelu do Svobodovy sítě Jiří Šimánek. V 53. minutě střílel nebezpečně Luboš Rob, odražený puk dojel Jiří Novotný, ale Svoboda dokázal při jeho bombě včas srazit betony. Sedm minut před koncem byl vyloučen Ladislav Čierny, ale hosté se s přehledem ubránili. Očekávalo se, že přijde jejich závěrečný nápor, ale nic takového se nekonalo. Znojmo v závěru výborně bruslilo a pustilo Jihočechy jen do jediné šance 15 sekund před koncem. Předtím jel ještě Marek Vorel sám na Hudáčka, ten však jeho sólo bravurně kryl.

Ohlasy

Pavel Pazourek: Dvě třetiny jsme hráli velice dobře, ale po obdržené brance jsme zbyteně znervózněli. Velice dobře zachytal Olda Svoboda a naše první pětka už hraje dobře delší dobu. Pokusíme se ještě vyhnout v play-off Spartě. Tu bychom nechtěli, protože to je jasně nejsilnější tým.

Jaroslav Liška: Do utkání jsme vstoupili s cílem přežít první třetinu, to se celkem povedlo. Pak jsme se zlepšili, ale náš gól už přišel pozdě. Škoda velké šance v závěru druhé části. Tam chyběl důraz a naše zakončení bylo dost laxní. Potěšil mě výkon mladého obránce Barinky a i dva mladíci, kteří nastoupili až v závěru - Vondrka s Řehořem - byli hodně vidět.

 
Související články
Vzájemné zápasy
11.kolo | CEB - ZNO | 4:1
24.kolo | ZNO - CEB | 4:0
37.kolo | CEB - ZNO | 2:5
50.kolo | ZNO - CEB | 2:1
Facebook