Tým ze dna tabulky převálcoval Znojemské orly

01.02.2004 | BaM

Z n o j m o - Letošní vzájemnou bilanci se Orlům nepodařilo vyrovnat, když se pro ně aspirant na baráž z Českých Budějovic stal postrachem. Před reprezentační pauzou jakoby Znojmo ztratilo šťávu a diváci v Hostan Aréně viděli podobný obrázek jako při utkání na Slavii. Hosté si vytvořili potřebné vedení hned v první třetině a svěřencům trenéra Pazourka se už potom nepodařilo skóre dotáhnout. Obě branky domácích zaznamenal Rataj, budějovický vítězný gól vstřelil Mrázek, který v závěru zápasu završil hattrick gólem do prázdné branky.

45.kolo, neděle 1. 2. 2004, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Č. Budějovice
Branky a nahrávky: 23. Rataj (Havíř), 59. Rataj (Uram, Pucher) - 4. Fadrný (Bacul, Ďurák), 19. Mrázek (Ondřej), 20. Mrázek (Jasečko, Sailer), 46. Jakeš (Fadrný, Bělohlav), 60. Mrázek (Ondřej, Jakeš). Rozhodčí: Nečas - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Fadrný (Budějovice) 10 min. Střely na branku: 49:35. Vývoj skóre: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 4.895.

Hráčské statistiky

ORLI ZNOJMO: Duba - Soudek, Havíř, Snopek, Křetínský, Benák, Mojžíš (20. Toman) - Pardavý, Pucher, Uram - R. Erat, Rataj, Barus - Plášek (40. Beroun), Haman, Ludvík
ČEZ Motor České Budějovice: Mezin - Jakeš, Ďurák, Kotaška, R. Čech, Jasečko, Jindra - Fadrný (15. - 25. Hřebejk), Bacul, Bělohlav - Kristek, Štrba, Bartoš - Mrázek, Ondřej, Sailer

Orli vstoupili do utkání aktivněji, když běloruského brankáře Mezina v brance Jihočechů ohrozil nejprve několikrát kapitán Pucher a po chvíli Erat i další hráči Znojma. Přesto přišel nečekaný úder z hole budějovického Fadrného, který ve 4. minutě první střelou překonal Dubu. Soupeř se vytáhl ze své obranné třetiny a stále nebezpečněji napadal v útočném pásmu. Znojmo mělo spoustu práce s bráněním a hra nabrala na tempu. Při dalších pokusech hostí stálo několikrát při Dubovi i štěstí. Šance měli i Orli, zejména Benák a Křetínský, při přesilovce pět na tři ve 13. minutě promarnil velkou šanci Rataj. Mezin ustál i následný závar před budějovickou brankou. Za připomínky k výroku rozhodčího dostal desetiminutový osobní trest Fadrný. Znojmo se však nedokázalo prostadit a v samém závěru přišly dva tresty ze strany Budějovických, když v rozmezí 66 vteřin vždy po chybách v obraně dvakrát překonal Dubu Mrázek.

Druhou třetinu začali Znojemští s pozměněnou sestavou opět náporem a dokázali z toho vytěžit snížení. Ve 23. minutě Rataj zády k brance napálil od levého mantinelu směrem na branku a puk k Mezinovu údivu skončil za jeho zády. Tlak Orlů trochu vzrostl a přibylo i šancí. Pucher nedotáhl svůj únik do zdárného konce, při hře čtyři na čtyři neuspěli Barus s Ratajem. Na druhé straně zastavil Bartošův průnik Duba, po vhazování ve znojemské obranné třetině napálil brankáře hostí tvrdě Pucher. Hosté dobře bránili a brankář Znojma měl práci při šancích Bělohlava i dalších hráčů z jihočeské metropole. Orlí hra ke konci třetiny začala postrádat nápaditost, vytratily se dobré kombinace a šance na rozdíl od Jihočechů, kteří hrozili až do sirény.

Náporem vlétli Orli i do posledního dějství. Zblokovanou střelu vyslal na Mezina Haman, posléze tvrdě pálil Pucher a při kolotoči v útočném pásmu se brankář hostí měl co ohánět. Barusova rána pak skončila v jeho podpaží. Jenže při vyloučení Hamana propálil ve 46. minutě všechno Jakeš a bylo téměř po nadějích. Hra měla daleko do pohledného zápasu s Pardubicemi, Znojemští se však přesto ještě snažili o zvrat. Velkou šanci měli Uram s Pucherem, ale Mezin byl na místě, stejně jako při střele Rataje. Na druhé straně připravil tři šance Sailer nejprve pro Ondřeje, poté pro Bacula a nakonec pro Štrbu, se kterými si Duba poradil. Hned po návratu vyloučeného Jasečka v 59. minutě se dokázal prosadit druhým gólem v zápase Rataj. Budějovice si vzaly oddechový čas a Znojmo šlo do posledního boje v šesti. V něm neuspělo, naopak Mrázek završil 49 vteřin před koncem do prázdné branky svůj hattrick.

Milan Skrbek (Znojmo): Ze dvanácti třetin, které jsme letos s Budějovicemi sehráli, jsme hráli dobře jenom jednu a to hned v prvním zápase v Budějovicích. Dnes jsme špatně bruslili, útočníci propadali. Mezi útočníkama a bekama byla velká díra, prohrávali jsme osobní souboje a to je asi tak všechno.

Ladislav Kolda (České Budějovice): Povedl se nám začátek utkání, ve kterém jsme vstřelili gól a v závěru třetiny další dva. Za stavu 3:0 se nám hrálo podstatně líp, než domácím. Ve druhé třetině jsme dostali laciný gól z naší nepozornosti a následně jsme byli pod velkým tlakem tak jako ve zbývající části zápasu. Ten jsme přestáli a když jsme odskočili čtvrtým gólem, tak to asi rozhodlo. Bojujeme o bytí a nebytí v každém zápase a potřebovali jsme konečně zase bodovat venku. A to, že se nám to dnes podařilo, za to jsme rádi.